23/09/2020

Ο Όλυμπος 2-0 τις Σιναράδες σε φιλικό

Με 2-0 επικράτησε ο Όλυμπος Κέρκυρας του ΑΟ Σιναράδων, σε φιλικό ματς που πραγματοποιήθηκε χθες Τρίτη (22/9) το βράδυ, υπό το φως προβολέων, αφού ξεκίνησε στις 9.

Ο αγώνας διεξήχθη στο γήπεδο του Ολύμπου, στην Καλλιθέα Καναλίων, με τις ομάδες των Τάσου Μοναστηριώτη και Μάριου Αργυρού-Ασπιώτη να αναμετρώνται σε δύο 30λεπτα ημίχρονα

.

Το σκορ άνοιξε στο 11ο λεπτό, με σουτ του Παναγιώτη Γραμμένου μέσα από την περιοχη, ενώ στο 15ο λεπτό του δευτέρου μέρους, ο Χριστόδουλος Γραμμένος διαμόρφωσε το τελικό 2-0 με κοντινό πλασέ, αξιοποιώντας την ασίστ του Παναγιώτη Γραμμένου.

Το παιχνίδι διαιτήτευσε το διοικητικό στέλεχος των Ολυμπίων (και παλαίμαχος ποδοσφαιριστής της ομάδας), Φώτης Βλαχόπουλος.

Να σημειωθεί ότι το «συγκρότημα» της Γαρίτσας πέτυχε την τέταρτη νίκη του σε ισάριθμα φιλικά παιχνίδια, καθώς είχαν προηγηθεί το 3-0 επί των Μπενιτσών, το 3-0 επί του Κεραυνού Αγίου Νικολάου και το 2-1 επί του Νέου 2017, ενώ οι Σιναραδίτες έχασαν για πρώτη φορά κατά την διάρκεια της προετοιμασίας τους (ο συνολικός απολογισμός τους είναι τρεις νίκες, μία ισοπαλία και μία ήττα).