19/09/2020

ΧΑΝΤΜΠΟΛ: Άσχημο ξεκίνημα για Φαίακα ήττα 19-22 από την Δράμα

Την εντός έδρας ήττα με διαφορά τριών γκολ (19-22) γνώρισε σήμερα Σάββατο (19/9), η ανδρική ομάδα χειροσφαίρισης του Φαίακα από την Δράμα΄86, στα πλαίσια της 1ης αγωνιστικής του 2ου Ομίλου της Α1 Handball Premier .

Το παιχνίδι πραγματοποιήθηκε στο Κλειστό Γυμναστήριο του ΕΑΚ Κέρκυρας, και άρχισε με 11 λεπτά καθυστέρησης, λόγω προσωρινού προβλήματος στον φωτεινό πίνακα και χωρίς την παρουσία των φίλων της κερκυραϊκής ομάδας. Το ματς ξεκίνησε δυνατά και εξελίχθηκε σε ντέρμπι , καθώς στο πρώτο μέρος οι δυο ομάδες ήταν πολύ κοντά στο σκορ και στο ημίχρονο πήγαν στα αποδυτήρια με τους φιλοξενούμενους να προηγούνται με ένα γκολ διαφορά (9-10) Το συγκρότημα του Νίκου Ριγανά, με την έναρξη του δευτέρου 30 λεπτου ισοφάρισε σε 10-10, όμως αυτό δεν κράτησε για πολύ, διότι από εκείνο το σημείο της αναμέτρησης και μετά, οι Δραμινοί έκαναν ένα σερί 0-4 και απέκτησαν διαφορά ασφαλείας, που δεν απώλεσαν μέχρι τέλους, παρά την φιλότιμη προσπάθεια των γηπεδούχων να ... ξαναμπούν στον αγώνα.

Πεντάλεπτα: 2-2, 3-3, 4-6, 7-8, 9-10, 9-10 (ημιχ), 10-14, 12-14, 13-16,14-18, 16-20, 19-22