13/09/2020

Η Αναγέννηση 3-1 τον Κρόνο σε φιλικό ματς

Σε φιλικό τεστ προετοιμασίας, που έγινε χθες Σάββατο (12/9), η Αναγέννηση Περιβολίου επικράτησε του Κρόνου Αργυράδων με 3-1.

Ο αγώνας αποτελούνταν από δύο 30λεπτα ημίχρονα και διεξήχθη στο Δημοτικό γήπεδο Περιβολίου, το οποίο αποτελεί έδρα αμφοτέρων των σωματείων.

Η λήξη του πρώτου μέρους βρήκε την Αναγέννηση να προηγείται στο σκορ με 1-0, χάρις σε γκολ του Γιάννη Μίτσουλη στο 11ο λεπτό. Στο 7ο λεπτό της επανάληψης, ο 14χρονος Γιάννης Μίαρης ζευγάρωσε τα τέρματα της ομάδας του Σταμάτη Κουλούρη, ενώ στο 21ο λεπτό του δευτέρου μέρους ο νεοαποκτηθείς Χριστόδουλος Πανταζής πέτυχε το 3-0. Στα τελευταία δευτερόλεπτα του παιχνιδιού, οι Αργυραδίτες του Άρη Πανδή μείωσαν σε 3-1 με τον Κωνσταντίνο Βάρελη.