12/09/2020

Ο Όλυμπος «φιλικό» 3-0 τον Άγιο Νικόλαο

Με το επιβλητικό 3-0 κέρδισε ο Όλυμπος Κέρκυρας εντός έδρας τον Κεραυνό Αγίου Νικολάου, σε φιλικό τεστ προετοιμασίας που πραγματοποιήθηκε σήμερα Σάββατο (12/9), στις αθλητικές εγκαταστάσεις της Καλλιθέας Καναλίων.

Τα ημίχρονα της αναμέτρησης ήταν 40λεπτα, με το πρώτο μέρος να τελειώνει 2-0. Το σκορ άνοιξε ο Χριστόδουλος Γραμμένος στο 19ο λεπτό, ενώ στο 25' ο Αντώνης Ζώτος διπλασίασε τα τέρματα του «συγκροτήματος» του Τάσου Μοναστηριώτη. Το τελικό 3-0 «έγραψε» στο 18ο λεπτό της επανάληψης ο νεαρός Βασίλης Μέξας, ο οποίος την περασμένη Τρίτη είχε σκοράρει και δύο φορές στο φιλικό με τον ΑΠΣ Μπενίτσες.

Τον ρόλο του διαιτητή, είχε ο βετεράνος ποδοσφαιριστής των Ολύμπιων, Φώτης Βλαχόπουλος.

Να επισημανθεί ότι ο Όλυμπος πέτυχε την δεύτερη νίκη του με το ίδιο σκορ (3-0) μέσα σε 5 μέρες, ενώ ο Κεραυνός στους τρεις φιλικούς αγώνες που έχει δώσει, έχει γνωρίσει ισάριθμες ήττες, δίχως μάλιστα να έχει βάλει γκολ.