12/09/2020

Φιλική «εφτάρα» του Αχιλλέα επί της Ολυμπιάδας

Με το ευρύ σκορ 7-0 νίκησε ο Αχιλλέας Νυμφών την Ολυμπιάδα Καρουσάδων, σε φιλικό αγώνα προετοιμασίας που έγινε σήμερα Σάββατο (12/9).

Η αναμέτρηση διεξήχθη στο Δημοτικό γήπεδο Νυμφών, σε δύο 40λεπτα ημίχρονα. Τρία γκολ για τους γηπεδούχους πέτυχε ο νεοαποκτηθέντας Στάθης Παουλίνης, ενώ από μία φορά σκόραραν οι Δημήτρης Ρίζος, Σπύρος Ψαρράς, Χριστόφορος Μαρίτσας και Φώτης Κεφαλληνός.

Θα πρέπει να επισημανθεί ότι ο τεχνικός των Νυμφιωτών, Μανώλης Ροκίδης, δεν είχε στην διάθεσή του τρεις σημαντικούς ποδοσφαιριστές, τους Φίλιππο Παναγιωτίδη, Δημήτρη Τζουρμανά και Γρηγόρη Μεταλληνό, ενώ στο δεύτερο ημίχρονο χρησιμοποίησε αρκετούς πιτσιρικάδες.

Να αναφέρουμε, τέλος, ότι μετά το φινάλε του παιχνιδιού ο προπονητής των Καρουσαδιτών, Γιάννης Καλούδης, συγκέντρωσε τους παίκτες της ομάδας του μέσα στο γήπεδο, προκειμένου να τους μιλήσει, με αφορμή προφανώς την πολύ άσχημη εμφάνιση και την πολύ «βαριά» ήττα.