10/09/2020

Η Λευκίμμη 3-1 τον Αστέρα Πετριτή σε φιλικό

Σε φιλικό αγώνα προετοιμασίας, η ΑΕ Λευκίμμης νίκησε στην έδρα της τον Αστέρα Πετριτή με 3-1, παρότι βρέθηκε να... κυνηγάει το σκορ.

Η αναμέτρηση διεξήχθη χθες Τετάρτη (9/9), στο δημοτικό Στάδιο Λευκίμμης, με τους Πετριτιώτες του Γιάννη Κουρή να προηγούνται στο 13ο λεπτό, με γκολ του νεοαποκτηθέντα Κώστα Λούβρου. (0-1) Στο 37' οι γηπεδούχοι έφεραν το ματς στα ίσια, με τον Κώστα Κυπτίου και το πρώτο 45λεπτο έληξε με τις δυο ομάδες να είναι ισόπαλες 1-1.

Στην επανάληψη, οι Λευκιμμιώτεςτρου Πάνου Κορομπόκη έφτασαν στην ολική ανατροπή. Στο 60' ο Χρήστος Γαστεράτος έκανε το 2-1, ενώ στο 71' ο (υπό δοκιμή) Γιώργος Σπίνουλας «έγραψε» το 3-1 για την ΑΕΛ.

Το παιχνίδι διαιτήτευσε ο Κώστας Τόμπρος, βοηθοί του οποίου διατέλεσαν οι Θωμάς Βλάσσης και Βασίλης Δράμπαλος.

Ήταν η δεύτερη «τριάρα» της Λευκίμμης σε ισάριθμους αγώνες προετοιμασίας, μετά το (επίσης εντός έδρας) 3-0 επι του Κεραυνού Αγίου Νικολάου.