18/02/2020

Συγχαίρει τον Κώστα Τόμπρο και τους επόπτες η ΑΕ Φαιάκων

Παρά την εντός έδρας ήττα που υπέστη η ομάδα της ΑΕ Φαιάκων την περασμένη Κυριακή (16/2) με 0-2 από τον Φαίακα Μαραθιά, στα πλαίσια της 20ης αγωνιστικής της Α΄ τοπικής Κατηγορίας, εντούτοις η Διοίκηση του σωματείου δεν παρέλειψε σε ανακοίνωση που εξέδωσε για το παιχνίδι, να αναφερθεί -μεταξύ άλλων- στην άψογη και άμεμπτη διαιτησία του Κώστα Τόμπρου και των βοηθών του.

Το σχετικό δελτίο Τύπου της «Ένωσης», έχει ως εξής:

«Ήττα σήμερα για την ομάδα μας με 0-2 κόντρα στην ομάδα του Μαραθιά που με το μπάτζετ και τους παίκτες που έχει είναι σαφώς για μεγαλύτερη κατηγορία.. πάραυτα σταθήκαμε πολύ καλά με καθαρά αμυντικό προσανατολισμό παίζοντας καθαρά χωρίς να πέφτουμε κάτω ούτε κάνοντας καθυστερήσεις και φυσικά ούτε ρίχναμε μπάλες στον αγωνιστικό χώρο, αυτά δεν αρμόζουν στην φανέλα και την ιστορία και τον δύο ομάδων μας Ποσειδώνα και Φαίακα που τώρα είναι μια ..έτσι λοιπόν χωρίς να έχουμε κινδυνεύσει μέχρι το 65' λεπτό σε μια ανύποπτη φάση και ένα σουτ από τα 40 μέτρα βρήκαν δίχτυα οι αντίπαλοι ...και κατάφεραν να ξεκλειδώσουν το ματς, με αποτέλεσμα να βγούμε μπροστά στα τελευταία λεπτά και να γίνει και το 0-2 .

Συνεχίζουμε .. δυνατά ..ΥΓ. Συγχαρητήρια στον διαιτητή Κώστα Τόμπρο και τους επόπτες για την άψογη απόδοση τους, έχουμε αποδείξει ότι ξέρουμε και να χάνουμε χωρίς να τα βάζουμε με τους διαιτητές όταν και αυτοί κάνουν σωστά την δουλειά τους».