27/01/2020

Με ανατροπή ο Όλυμπος 3-1 την Αναγέννηση

Παρόλο που από πάρα πολύ νωρίς βρέθηκε να... κυνηγάει το σκορ, εν τούτοις ο Όλυμπος κατάφερε να νικήσει την Αναγέννηση Περιβολίου με 3-1 και να επιστρέψει στην 3η θέση της βαθμολογίας της Α1' Κατηγορίας.

Η αναμέτρηση που διεξήχθη το Σάββατο (26/1), στο γήπεδο του Ολύμπου, στην Καλλιθέα Καναλίων, στα πλαίσια της 17ης αγωνιστικής, με τους Περιβολιάτες του Γιάννη Γκαμπέτα να αποκτούν το προβάδισμα μόλις στο 3ο λεπτό με γκολ του Γιώργου Μίαρη, ο οποίος έκανε το 0-1. Στο 15' η ομάδα της Γαρίτσας έφερε το παιχνίδι στα ίσια (1-1), με... δράστη τον Κώστα Δημητριάδη, ενώ στο 33' λίγο έλειψε οι φιλοξενούμενοι να προηγηθούν εκ νέου, όταν μετά από σουτ του (πρώην «Ολύμπιου»), Γιάννη Καλούδη, η μπάλα κόντραρε σε σώματα και χτύπησε στο οριζόντιο δοκάρι της εστίας των γηπεδούχων. Στο 39' το «συγκρότημα» της πόλης έφτασε στην ολική ανατροπή του σκορ, με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Αλέξανδρου Μυρίλλα. Έτσι, το ημίχρονο έληξε 2-1.Το τελικό 3-1 «γράφτηκε» στο 65', με σκόρερ τον Φάνη Τζήλιο.

Να αναφέρουμε, τέλος, ότι συο εν λόγω ματς σφύριξε ο Κώστας Τόμπρος.