12/01/2020

Ήττα (2-0) της Λευκίμμης στο Καναλάκι

Την εκτός έδρας ήττα, με 2-0 γνώρισε σήμερα Κυριακή (12/1) ,η ΑΕ Λευκίμμης από τον ΠΑΣ Αχέροντα Καναλακίου, στα πλαίσια της 15ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος της Γ Εθνικής. (4ος Όμιλος).

Ο αγώνας που πραγματοποιήθηκε στο Δημοτικό Στάδιο Καναλακίου, ξεκίνησε... στραβά για την κερκυραϊκή ομάδα, αφού έμεινε από πολύ νωρίς με δέκα παίκτες, καθώς στο 15ο λεπτό αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη κάρτα ο νεοαποκτηθείς, Βαλάντης Φλώρος, που ανέτρεψε τον Μπλέτσα μέσα στην μεγάλη περιοχή, με τον διαιτητή να υποδεικνύει πέναλτι υπέρ των γηπεδούχων και τον δρόμο για τα αποδυτήρια στον μεσοαμυντικό της ΑΕΛ. Την εκτέλεση «της εσχάτης των ποινών» ανέλαβε ο (Κερκυραίος) Αλέξανδρος Μουζακίτης, στέλνοντας τη μπάλα στα δίχτυα για το 1-0. Στο 21' οι Πρεβεζιάνοι διπλασίασαν τα τέρματα τους, όταν μετά από εκτέλεση κόρνερ του Μουζακίτη, ο Πότσης με κεφαλιά «έγραψε» το 2-0, που ήταν και το τελικό σκορ του παιχνιδιού.

Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν ο Απόστολος, Προβίδας έχοντας για βοηθούς του, τους Γιώργο Γαλανόπουλο και Σπύρο Καλυβόπουλο, όλοι από την ΕΠΣ Αιτωλοακαρνανίας. Η κερκυραϊκή ομάδα έχει παράπονα από τον ρέφερι, για την φάση του 15ου λεπτού.

• ΣΑΣ ΕΥΧΕΤΑΙ ΧΑΡΟΥΜΕΝΟ ΤΟ 2020: Ο ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΚΑΡΑΤΕ ΑΓΙΟΥ ΜΑΤΘΑΙΟΥ KEΡKYΡAΣ, με υπεύθυνο προπονητή τον Κώστα Αγάθο. Η Σχολή διδάσκει το παραδοσιακό καράτε WADO RYU (που πλέον είναι Ολυμπιακό), σε τμήματα παιδικά, ανδρών - γυναικών και αγωνιστικό (σπορ καράτε). Εδρεύει στον Άγιο Ματθαίο, πλησίον του γηπέδου ποδοσφαίρου. Τηλέφωνο: 6932 71 60 66

• ΘΕΡΜΕΣ ΕΥΧΕΣ ΓΙΑ ΕΝΑ 2020 ΜΕ ΥΓΕΙΑ: Από το ανδρικό Κομμωτήριο του ΒΑΣΙΛΗ ΣΠΑΤΟΥΛΑ, για μοντέρνα και κλασσικά κουρέματα. Βρίσκεται στην οδό Μητροπολίτου Μεθοδίου, στον αριθμό 15.
Τηλέφωνο: 26610-40550.