12/01/2020

Ήττα (1-3) του ΑΟ Κασσιώπη και από τον Απόλλωνα Λάρισας

Ακόμη μια ήττα γνώρισε ο ΑΟ Κασσιώπη Κέρκυρας στο Πρωτάθλημα της Super League 2, καθώς στα πλαίσια της 12ης αγωνιστικής, η ομάδα έχασε εντός έδρας από τον Απόλλωνα Λάρισας με σκορ 1-3.

Ο αγώνας πραγματοποιήθηκε χθές Σάββατο (11/1), στο Εθνικό Στάδιο της Κέρκυρας, κάτω από άσχημες καιρικές συνθήκες, σε πολύ κακό αγωνιστικό χώρο και μπροστά σε σχεδόν άδειες εξέδρες. Το συγκρότημα του Νίκου Θεοδοσιάδη υπέστη την 12η συνεχόμενη ήττα του και παραμένει καθηλωμένο στην τελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Οι «κυανέρυθροι» άντεξαν στο πρώτο ημίχρονο, χωρίς να απειληθούν ιδιαίτερα, σε ένα μέτριο ποιοτικά 45λεπτο, που τελείωσε 0-0. Στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 54΄, ο Γκουντρουμπής έκανε το 0-1 για τους φιλοξενούμενους, ενώ στο 60΄ ο Μπιμπάι διπλασίασε τα τέρματα των Λαρισαίων, οι οποίοι «κλείδωσαν» τη νίκη στο 73΄, με σκόρερ τον Μπαστακό. Οι γηπεδούχοι μείωσαν στο 81΄, με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Μάρκου Μίσκου και αφού η μπάλα χτύπησε πρώτα στο οριζόντιο δοκάρι. Αυτό ήταν το πρώτο γκολ που πέτυχαν φέτος οι Κερκυραίοι μέσα στο «σπίτι» τους.

Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν ο Αλέξανδρος Μέγας (ΕΠΣ Πιερίας), έχοντας για βοηθούς του τους Κώστα Βρούζο και Θανάση Δέλλιο ( ΕΠΣ Πέλλας), ενώ καθήκοντα τέταρτου διαιτητή εκτέλεσε ο Θωμάς Μαυρίδης (ΕΠΣ Πέλλας).

• ΘΕΡΜΕΣ ΕΥΧΕΣ ΓΙΑ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ, ΜΕ ΥΓΕΙΑ το 2020: Από το γραφείο Διοικητικών Υποθέσεων του ΑΝΤΩΝΗ ΣΠΑΤΟΥΛΑ. Αναλαμβάνει ανανεώσεις αδειών για αυτοκίνητα και μοτοσυκλέτες, καθώς και μεταβιβάσεις οχημάτων και κατάθεση πινακίδων. Βρίσκεται στην Αθανασίου Πολίτη 4, έναντι της παλιάς στάσης Γκίκα.Τηλέφωνο: 26610-30077.

• ΠΟΛΛΕΣ-ΠΟΛΛΕΣ ΕΥΧΕΣ ΓΙΑ ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ 2020, ΜΕ ΥΓΕΙΑ: Από το κατάστημα "ΣΠΥΡΟΣ ΚΟΥΡΗΣ". Διαθέτει ανταλλακτικά όλων των οχημάτων (αυτοκινήτων, μοτοσυκλετών και τρακτέρ), καθώς και ανταλλακτικά σκαφών και οικιακών συσκευών. Θα το βρείτε στην Ιωάννου Θεοτόκη 104, απέναντι από το ΙΚΑ. Τηλέφωνο: 26610-34775.