02/12/2019

Με… περίπατο ο Όλυμπος 4-1 τον Οδυσσέα

Πιάνοντας εκπληκτική απόδοση στο πρώτο ημίχρονο, στο οποίο πέτυχε όλα τα γκολ του, ο Όλυμπος συνέτριψε εντός έδρας τον αδύναμο Οδυσσέα Αυλιωτών με 4-1, πανηγυρίζοντας την τρίτη συνεχόμενη νίκη του στην Α1' Κατηγορία.

Η αναμέτρηση ήταν για την 10η αγωνιστική και διεξήχθη το Σάββατο (30/11), στο γήπεδο της Καλλιθέας Καναλίων, με την ομάδα της Γαρίτσας στο πρ΄ψτο 45λεπρο να παίζει τον αντίπαλό της σαν την... γάτα με το ποντίκι! Από την πλευρά τους, οι Αυλιωτινοί απέδειξαν για μία ακόμη φορά ότι βρίσκονται σε τραγική κατάσταση και το τελικό αποτέλεσμα θεωρείται γι' αυτούς κολακευτικό, αφού το σκορ κάλλιστα θα μπορούσε να είναι διπλάσιο!

Το 1-0 έγινε στο 7ο λεπτό, με γκολ του Θωμά Κουλούρη και στο 20' ο Χριστόφορος Φώτης διπλασίασε τα τέρματα των Ολύμπιων. Οι ίδιοι παίκτες σκόραραν και στην συνέχεια, καθώς στο 29' ο Κουλούρης «έγραψε» το 3-0, ενώ στο 38' ο Φώτης έκανε το 4-0.

Στην επανάληψη, το «συγκρότημα» του Φίλιππου Τάντη τράβηξε... χειρόφρενο, προφανώς επειδή δεν ήθελε να ταπεινώσει τον Οδυσσέα. Οι φιλοξενούμενοι των Κώστα Αυλωνίτη και Τάσου Βενέτη, στο 67' βρήκαν την ευκαιρία να βάλουν το... γκολ της τιμής, με τον Γιώργο Κυριζάκη, ο οποίος διαμόρφωσε το τελικό 4-1.

Αψεγάδιαστη ήταν η διαιτησία του Βασίλη Φίτσα.