02/11/2019

ΤΟΠΙΚΟ: Τα αποτελέσματα του Σαββάτου 2/11

Σήμερα Σάββατο (2/11) διεξήχθησαν 9 αγώνες για τα τοπικά Πρωταθλήματα της ΕΠΣ Κέρκυρας, σε όλες τις Κατηγορίες (Α1', Α' και Β'). Παραθέτουμε τα αποτελέσματα, το κυριακάτικο πρόγραμμα , τις βαθμολογίες και το πρόγραμμα της επόμενης αγωνιστικής :


• Α1΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ
(6η αγωνιστική)


• (Σάββατο 2 Νοεμβρίου 2019):


Γήπεδο Ολύμπου, Καλλιθέα Καναλίων:
Όλυμπος Κέρκυρας - ΟΦΑΜ 0-4


Δημοτικό γήπεδο Καρουσάδων:
Ολυμπιάδα Καρουσάδων - Αχιλλέας Νυμφών 1-3


Δημοτικό γήπεδο Περιβολίου:
Αναγέννηση Περιβολίου - Βολίδα Κάτω Γαρούνα 0-0


• (Κυριακή 3 Νοεμβρίου 2019):


Δημοτικό γήπεδο Παξών:
12:30 ΑΟ Παξοί - Αστέρας Λιαπάδων


Δημοτικό γήπεδο Στρογγυλής:
15:15 Ατρόμητος Στρογγυλής - Νέος 2017


Δημοτικό γήπεδο Αυλιωτών:
15:15 Οδυσσέας Αυλιωτών - Αστέρας Πετριτή


Ρεπό: ΑΟ Κάβος


Η βαθμολογία (σε 6 αγωνιστικές):
ΟΦΑΜ 18
Αστέρας Πετριτή 13
Αχιλλέας Νυμφών 11
Ολυμπιάδα Καρουσάδων 10
ΑΟ Παξοί 9
Όλυμπος Κέρκυρας 8
Αστέρας Λιαπάδων 8
Νέος 2017 7
Οδυσσέας Αυλιωτών 3
Ατρόμητος Στρογγυλής 1
ΑΟ Κάβος 1
Βολίδα Κάτω Γαρούνα 1
Αναγέννηση Περιβολίου 1


Σημείωση: Από την Αναγέννηση Περιβολίου έχει αφαιρεθεί ένας βαθμός, λόγω του εντός έδρας διακοπέντα αγώνα της 2ης αγωνιστικής με τον ΟΦΑΜ.


Η επόμενη αγωνιστική (7η)
• (Σάββατο 9 Νοεμβρίου 2019):
Γήπεδο Αγίου Ματθαίου:
15:15 ΟΦΑΜ - Αστέρας Λιαπάδων
Επιχειρηματικό Κέντρο Κανονιού:
15:15 Νέος 2017 - Όλυμπος Κέρκυρας
Δημοτικό Στάδιο Λευκίμμης:
15:15 ΑΟ Κάβος - Αναγέννηση Περιβολίου
• (Κυριακή 10 Νοεμβρίου 2019):
Δημοτικό γήπεδο Νυμφών:
(;)Αχιλλέας Νυμφών - ΑΟ Παξοί
Δημοτικό γήπεδο Καστελλάνων:
15:15 Βολίδα Κάτω Γαρούνα - Ατρόμητος Στρογγυλής
Δημοτικό γήπεδο Πετριτή:
15:15 Αστέρας Πετριτή - Ολυμπιάδα Καρουσάδων
Ρεπό: Οδυσσέας Αυλιωτών

 

• Α' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ
(6η αγωνιστική)


• (Σάββατο 2 Νοεμβρίου 2019):


Δημοτικό γήπεδο Παλαιοκαστριτών, Σκριπερό:
ΑΕ Φαιάκων - ΑΕ Αρίλλα/Καββαδάδων 1-0


Δημοτικό γήπεδο Στρογγυλής:
Αστέρας Μωραϊτίκων - Ηρακλής Αγίων Δέκα 1-0


Δημοτικό γήπεδο Κασσιόπης:
Δίας Κασσιώπης - ΠΑΟ Κορακιάνας 2-0


Επιχειρηματικό Κέντρο Κανονιού:
ΑΕ Καναλίων - Φαίακας Μαραθιά 1-2


• (Κυριακή 3 Νοεμβρίου 2019):


Δημοτικό γήπεδο Παλαιοκαστριτών, Σκριπερό:
15:15 ΓΕ Παλαιοκαστριτών - Κεραυνός Αγίου Νικολάου


Δημοτικό γήπεδο Κοντοκαλίου:
15:15 ΑΟ Κοντόκαλι - Μέγας Αλέξανδρος


Επιχειρηματικό Κέντρο Κανονιού:
18:00 Ομόνοια Γαστουρίου - ΑΠΣ Μπενίτσες


Η βαθμολογία (σε 6 αγωνιστικές):
ΑΕ Καναλίων 15
Αστέρας Μωραϊτίκων 15
ΑΠΣ Μπενίτσες 13
ΑΟΚ Φαίαξ Μαραθιά 13
ΠΑΣ Δίας Κασσιόπης 12
Κεραυνός Αγίου Νικολάου 10
ΑΕ Φαιάκων 8
ΑΟ Κοντόκαλι 6
ΑΕ Αρίλλα/Καββαδάδων 6
ΠΑΟ Κορακιάνας 4
ΓΕ Παλαιοκαστριτών 4
Ηρακλής Αγίων Δέκα 4
Ομόνοια Γαστουρίου 2
Μέγας Αλέξανδρος 0


Η επόμενη αγωνιστική (7η)
• (Σάββατο 9 Νοεμβρίου 2019):
Δημοτικό γήπεδο Κοντοκαλίου:
15:15 Μέγας Αλέξανδρος - ΓΕ Παλαιοκαστριτών
Επιχειρηματικό Κέντρο Κανονιού:
18:00 ΑΠΣ Μπενίτσες - ΑΕ Καναλίων
• (Κυριακή 10 Νοεμβρίου 2019):
Δημοτικό γήπεδο Αγίων Δέκα:
15:15 Ηρακλής Αγίων Δέκα - Κεραυνός Αγίου Νικολάου
Δημοτικό γήπεδο Αυλιωτών:
15:15 ΑΕ Αρίλλα/Καββαδάδων - Αστέρας Μωραϊτίκων
Δημοτικό γήπεδο Περιβολίου:
15:15 Φαίακας Μαραθιά - ΑΕ Φαιάκων
Δημοτικό γήπεδο Παλαιοκαστριτών, Σκριπερό:
15:15 ΠΑΟ Κορακιάνας - ΑΟ Κοντόκαλι
Επιχειρηματικό Κέντρο Κανονιού:
15:15 Ομόνοια Γαστουρίου - Δίας Κασσιώπης


• Β' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ
(6η αγωνιστική)


• (Σάββατο 2 Νοεμβρίου 2019):


Δημοτικό Στάδιο Λευκίμμης:
Ποσειδώνας Βιταλάδων - ΑΟ Βασιλάτικα 4-3


Δημοτικό γήπεδο Θιναλίου, Αχαράβη:
ΓΕ Θιναλίου - Θύελλα Γαρίτσας 2-1


• (Κυριακή 3 Νοεμβρίου 2019):


Γήπεδο Ολύμπου, Καλλιθέα Καναλίων:
11:30 Ατρόμητος Άφρας - Εθνικός Περουλάδων Σιδαρίου


Δημοτικό Στάδιο Λευκίμμης:
11:30 Κεραυνός Δραγωτινών - Άρης Μέσης


Δημοτικό γήπεδο Κοντοκαλίου:
11:30 Αστέρας Σπαρτύλα - Κεραυνός Ποταμού


Δημοτικό γήπεδο Καρουσάδων:
11:30 Αυγερινός Βαλανειού - Ηρακλής Σφακερών (0-3 α.α)


Δημοτικό γήπεδο Παλαιοκαστριτών, Σκριπερό:
11:30 Αετός Αγίου Αθανασίου- ΑΟ Σιναράδων (0-3 α.α.)


Η βαθμολογία (σε 6 αγωνιστικές):
Εθνικός Περουλάδων Σιδαρίου 15
Άρης Μέσης 13
Θύελλα Γαρίτσας 12
ΑΟ Βασιλάτικα 10
Κεραυνός Ποταμού 10
Ποσειδώνας Βιταλάδων 10
ΓΕ Θιναλίου 10
Αστέρας Σπαρτύλα 9
Ατρόμητος Άφρας 9
Κεραυνός Δραγωτινών 6
ΑΟ Σιναράδων 4
Ηρακλής Σφακερών 4
Αυγερινός Βαλανειού 0
Αετός Αγίου Αθανασίου 0


Σημείωση: Ο Αετός Αγίου Αθανασίου και ο Αυγερινός Βαλανειού απέχουν από το Πρωτάθλημα.


Η επόμενη αγωνιστική (7η)
• (Σάββατο 9 Νοεμβρίου 2019):
Δημοτικό Στάδιο Αυλιωτών:
15:15 Εθνικός Περουλάδων Σιδαρίου - Άρης Μέσης
Γήπεδο Ολύμπου, Καλλιθέα Καναλίων:
15:15 Θύελλα Γαρίτσας - Εθνικός Περουλάδων Σιδαρίου
Δημοτικό γήπεδο Νυμφών:
15:15 Ηρακλής Σφακερών - Αστέρας Σπαρτύλα
Αθλητικό Κέντρο «Σπ. Βλάσσης» Κανόνι:
15:15 ΑΟ Σιναράδων - ΓΕ Θιναλίου
• (Κυριακή 10 Νοεμβρίου 2019):
Δημοτικό γήπεδο Περιβολίου:
11:30 ΑΟ Βασιλάτικα - Ατρόμητος Άφρας
Δημοτικό γήπεδο Κοντοκαλίου:
11:30 Κεραυνός Ποταμού - Κεραυνός Δραγωτινών -
Δημοτικό γήπεδο Παλαιοκαστριτών, Σκριπερό:
11:30 Αετός Αγίου Αθανασίου - Αυγερινός Βαλανειού

 

 

 

 

 

 



Corfu Corner Radio

Πέμπτη
21
Νοέμβριος
2019
Σήμερα γιορτάζουν: Βιργινία, Δέσποινα, Δεσποινούλα, Δέσπω, Δεσπούλα, Δεσποίνου, Δεσποίνω, Δεσποινιώ, Ντέπη, Πέπη, Ζέπω, Πιπίνα, Μαρία, Μάριος, Μάρω, Μαριώ, Μαριωρή, Μαρίκα, Μαριγώ, Μαριγούλα, Μαρούλα, Μαρίτσα, Μαριέττα, Μαρούσα, Μάρσια, Σουλτάνα, Σουλτάνης, Σούζυ, Σούζη, Σουλτανίτσα, Τάνια

Αθλητικές εφημερίδες

Πολιτικές εφημερίδες

Καιρός και πρόγνωση για κάθε περιοχή
Συνεργαζόμενα sites
powered by 2pWeb