19/10/2019

ΤΟΠΙΚΟ: Τα αποτελέσματα του Σαββάτου 19/10

Σήμερα Σάββατο (19/10) διεξήχθησαν 7 αγώνες για τα τοπικά Πρωταθλήματα της ΕΠΣ Κέρκυρας, σε όλες τις Κατηγορίες (Α1', Α' και Β'). Παραθέτουμε τα αποτελέσματα, το κυριακάτικο πρόγραμμα , τις βαθμολογίες και το πρόγραμμα της επόμενης αγωνιστικής :


• Α1΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ
(4η αγωνιστική)


• (Σάββατο 19 Οκτωβρίου 2019):


Δημοτικό γήπεδο Στρογγυλής:
Ατρόμητος Στρογγυλής - ΟΦΑΜ 0-6


Δημοτικό Στάδιο Λευκίμμης:
ΑΟ Κάβος - Αχιλλέας Νυμφών 2-2


Δημοτικό γήπεδο Αυλιωτών:
Οδυσσέας Αυλιωτών - Αστέρας Λιαπάδων 5-0


• (Κυριακή 20 Οκτωβρίου 2019):


Δημοτικό γήπεδο Καρουσάδων:
13:00 Ολυμπιάδα Καρουσάδων - ΑΟ Παξοί


Δημοτικό γήπεδο Περιβολίου:
16:00 Αναγέννηση Περιβολίου - Όλυμπος Κέρκυρας


Δημοτικό γήπεδο Πετριτή:
16:00 Αστέρας Πετριτή - Βολίδα Κάτω Γαρούνα


Ρεπό: Νέος 2017


Η βαθμολογία (σε 4 αγωνιστικές):
ΟΦΑΜ 12
ΑΟ Παξοί 9
Αστέρας Πετριτή 7
Αστέρας Λιαπάδων 7
Ολυμπιάδα Καρουσάδων 6
Αχιλλέας Νυμφών 5
Νέος 2017 4
Οδυσσέας Αυλιωτών 3
Όλυμπος Κέρκυρας 2
Ατρόμητος Στρογγυλής 1
ΑΟ Κάβος 1
Βολίδα Κάτω Γαρούνα 0
Αναγέννηση Περιβολίου 0


Σημείωση: Από την Αναγέννηση Περιβολίου έχει αφαιρεθεί ένας βαθμός, λόγω του εντός έδρας διακοπέντα αγώνα της 2ης αγωνιστικής με τον ΟΦΑΜ.


Η επόμενη αγωνιστική (5η)
• (Σάββατο 26 Οκτωβρίου 2019):
Γήπεδο Ολύμπου, Καλλιθέα Καναλίων:
15:15 Όλυμπος Κέρκυρας - Ατρόμητος Στρογγυλής
Επιχειρηματικό Κέντρο Κανονιού:
15:15 Νέος 2017 - Αναγέννηση Περιβολίου
Δημοτικό γήπεδο Πετριτή:
15:15 Αστέρας Πετριτή - ΑΟ Κάβος
• (Κυριακή 27 Οκτωβρίου 2019):
Δημοτικό γήπεδο Αγίου Ματθαίου:
(; ) ΟΦΑΜ - ΑΟ Παξοί
Δημοτικό γήπεδο Παλαιοκαστριτών, Σκριπερό:
15:15 Αστέρας Λιαπάδων - Ολυμπιάδα Καρουσάδων
Δημοτικό γήπεδο Νυμφών:
15:15 Αχιλλέας Νυμφών - Οδυσσέας Αυλιωτών
Ρεπό: Βολίδα Κάτω Γαρούνα


• Α' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ
(4η αγωνιστική)


• (Σάββατο 19 Οκτωβρίου 2019):


Δημοτικό γήπεδο Παλαιοκαστριτών, Σκριπερό:
ΑΕ Φαιάκων - Ηρακλής Αγίων Δέκα 2-1


Δημοτικό γήπεδο Κοντοκαλίου:
ΑΟ Κοντόκαλι - ΓΕ Παλαιοκαστριτών 4-1


Επιχειρηματικό Κέντρο Κανονιού:
ΑΠΣ Μπενίτσες - Μέγας Αλέξανδρος 3-0


• (Κυριακή 20 Οκτωβρίου 2019):


Επιχειρηματικό Κέντρο Κανονιού:
18:30 ΑΕ Καναλίων - Αστέρας Μωραϊτίκων


Δημοτικό γήπεδο Κασσιώπης:
16:00 Δίας Κασσιώπης - Κεραυνός Αγίου Νικολάου


Επιχειρηματικό Κέντρο Κανονιού:
16:00 Ομόνοια Γαστουρίου - ΑΕ Αρίλλα/Καββαδάδων


Δημοτικό γήπεδο Παλαιοκαστριτών, Σκριπερό:
16:00 ΠΑΟ Κορακιάνας - Φαίακας Μαραθιά


Η βαθμολογία (σε 4 αγωνιστικές):
ΑΠΣ Μπενίτσες 10
ΑΕ Καναλίων 9
Αστέρας Μωραϊτίκων 9
ΑΟΚ Φαίαξ Μαραθιά 6
ΠΑΣ Δίας Κασσιόπης 6
ΑΟ Κοντόκαλι 6
ΑΕ Φαιάκων 5
Κεραυνός Αγίου Νικολάου 4
ΠΑΟ Κορακιάνας 4
ΓΕ Παλαιοκαστριτών 3
ΑΕ Αρίλλα/Καββαδάδων 3
Ηρακλής Αγίων Δέκα 3
Ομόνοια Γαστουρίου 1
Μέγας Αλέξανδρος 0


Η επόμενη αγωνιστική (5η)
• (Σάββατο 26 Οκτωβρίου 2019):
Δημοτικό γήπεδο Παλαιοκαστριτών, Σκριπερό:
15:15 ΠΑΟ Κορακιάνας - ΑΠΣ Μπενίτσες
Δημοτικό γήπεδο Στρογγυλής:
15:15 Αστέρας Μωραϊτίκων - ΑΕ Φαιάκων
Δημοτικό γήπεδο Αυλιωτών:
15:15 ΑΕ Αρίλλα/Καββαδάδων - ΑΕ Καναλίων


• (Κυριακή 27 Οκτωβρίου 2019):
Δημοτικό γήπεδο Αγίων Δέκα:
15:15 Ηρακλής Αγίων Δέκα - ΓΕ Παλαιοκαστριτών
Δημοτικό γήπεδο Πετριτή:
15:15 Κεραυνός Αγίου Νικολάου - ΑΟ Κοντόκαλι
Επιχειρηματικό Κέντρο Κανονιού:
15:15 Μέγας Αλέξανδρος - Δίας Κασσιώπης
Δημοτικό γήπεδο Περιβολίου
15:15 Φαίακας Μαραθιά - Ομόνοια Γαστουρίου


• Β' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ
(4η αγωνιστική)


• (Σάββατο 19 Οκτωβρίου 2019):


Δημοτικό γήπεδο Θιναλίου, Αχαράβη:
ΓΕ Θιναλίου - Ατρόμητος Άφρας 2-2


Δημοτικό γήπεδο Καρουσάδων:
Αυγερινός Βαλανειού - Άρης Μέσης 0-3 α.α.


• (Κυριακή 20 Οκτωβρίου 2019):


Δημοτικό Στάδιο Λευκίμμης:
12:30 Ποσειδώνας Βιταλάδων - Εθνικός Περουλάδων Σιδαρίου


Δημοτικό γήπεδο Κοντοκαλίου:
12:30 Αστέρας Σπαρτύλα - Κεραυνός Δραγωτινών


Αθλητικό Κέντρο «Σπ. Βλάσσης», Κανόνι:
12:30 ΑΟ Σιναράδων - Κεραυνός Ποταμού


Δημοτικό γήπεδο Νυμφών:
12:30 Ηρακλής Σφακερών - Θύελλα Γαρίτσας


Δημοτικό γήπεδο Παλαιοκαστριτών, Σκριπερό:
Αετός Αγίου Αθανασίου - ΑΟ Βασιλάτικα (0-3 α.α.)


Η βαθμολογία (σε 4 αγωνιστικές):
Άρης Μέσης 10
Εθνικός Περουλάδων Σιδαρίου 9
Ατρόμητος Άφρας 8
ΑΟ Βασιλάτικα 7
ΓΕ Θιναλίου 7
Ποσειδώνας Βιταλάδων 6
Αστέρας Σπαρτύλα 6
Κεραυνός Δραγωτινών 6
Θύελλα Γαρίτσας 6
Κεραυνός Ποταμού 4
ΑΟ Σιναράδων 0
Ηρακλής Σφακερών 0
Αυγερινός Βαλανειού 0
Αετός Αγίου Αθανασίου 0


Σημείωση: Ο Αετός Αγίου Αθανασίου και ο Αυγερινός Βαλανειού απέχουν από το Πρωτάθλημα.


Η επόμενη αγωνιστική (5η)
• (Σάββατο 26 Οκτωβρίου 2019):
Δημοτικό γήπεδο Κοντοκαλίου:
15:15 Ατρόμητος Άφρας - Ποσειδώνας Βιταλάδων
Δημοτικό γήπεδο Περιβολίου:
15:15 ΑΟ Βασιλάτικα - ΓΕ Θιναλίου
• (Κυριακή 27 Οκτωβρίου 2019):
Δημοτικό γήπεδο Αυλιωτών:
11:30 Εθνικός Περουλάδων Σιδαρίου - Κεραυνός Δραγωτινών
Επιχειρηματικό Κέντρο Κανονιού:
11:30 Άρης Μέσης - Αστέρας Σπαρτύλα
Δημοτικό γήπεδο Κοντοκαλίου:
11:30 Κεραυνός Ποταμού - Αυγερινός Βαλανειού (3-0 α.α)
Γήπεδο Ολύμπου, Καλλιθέα Καναλίων:
11:30 Θύελλα Γαρίτσας - Αετός Αγίου Αθανασίου (3-0 α.α.)
Δημοτικό γήπεδο Νυμφών:
11:30 Ηρακλής Σφακερών - ΑΟ Σιναράδων

 

 

 

 

 



Corfu Corner Radio

Σάββατο
23
Νοέμβριος
2019
Σήμερα γιορτάζουν: Αμφιλόχιος, Αμφιλοχία, Έλενος, Λένος

Αθλητικές εφημερίδες

Πολιτικές εφημερίδες

Καιρός και πρόγνωση για κάθε περιοχή
Συνεργαζόμενα sites
powered by 2pWeb