06/10/2019

ΤΟΠΙΚΟ: Τα αποτελέσματα του σαββατοκύριακου 5-6/10

Αυτό το σαββατοκύριακο διεξήχθησαν 17 αγώνες για τα τοπικά Πρωταθλήματα της ΕΠΣ Κέρκυρας, σε όλες τις Κατηγορίες (Α1', Α' και Β'). Παραθέτουμε τα αποτελέσματα, τις βαθμολογίες και το πρόγραμμα της επόμενης αγωνιστικής:


• Α1΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ
(2η αγωνιστική)


• (Σάββατο 5 Οκτωβρίου 2019):


Δημοτικό γήπεδο Πετριτή:
Αστέρας Πετριτή - Όλυμπος Κέρκυρας 1-1


Δημοτικό γήπεδο Καστελλάνων Μέσης:
Βολίδα Κάτω Γαρούνα - Αστέρας Λιαπάδων 0-1


• (Κυριακή 6 Οκτωβρίου 2019):


Δημοτικό γήπεδο Περιβολίου:
Αναγέννηση Περιβολίου - ΟΦΑΜ 1-2 (Διεκόπη στο 52')


Δημοτικό γήπεδο Αυλιωτών:
Οδυσσέας Αυλιωτών - Ολυμπιάδα Καρουσάδων 1-2


Δημοτικό Στάδιο Λευκίμμης:
ΑΟ Κάβος - ΑΟ Παξοί 0-1


Δημοτικό γήπεδο Νυμφών:
Αχιλλέας Νυμφών - Νέος 2017 1-2


Ρεπό: Ατρόμητος Στρογγυλής


Η βαθμολογία (σε 2 αγωνιστικές):
Ολυμπιάδα Καρουσάδων 6
ΑΟ Παξοί 6
Αστέρας Πετριτή 4
Αστέρας Λιαπάδων 4
Νέος 2017 4
ΟΦΑΜ 3 *
Όλυμπος Κέρκυρας 2
Αχιλλέας Νυμφών 1
Οδυσσέας Αυλιωτών 0
Αναγέννηση Περιβολίου 0 *
Ατρόμητος Στρογγυλής 0
ΑΟ Κάβος 0
Βολίδα Κάτω Γαρούνα 0


Σημείωση: Εκκρεμεί η απόφαση της Πειθαρχικής Επιτροπής της ΕΠΣ Κέρκυρας για τον διακοπέντα αγώνα της 2ης αγωνιστικής μεταξύ Αναγέννησης Περιβολίου - ΟΦΑΜ.


Η επόμενη αγωνιστική (3η)
• (Σάββατο 12 Οκτωβρίου 2019):
Δημοτικό γήπεδο Στρογγυλής:
16:00 Ατρόμητος Στρογγυλής - Αναγέννηση Περιβολίου
Επιχειρηματικό κέντρο Κανονιού:
16:00 Νέος 2017 - Αστέρας Πετριτή
Δημοτικό γήπεδο Νυμφών:
16:00 Αχιλλέας Νυμφών - Βολίδα Κάτω Γαρούνα
• (Κυριακή 13 Οκτωβρίου 2019):
Δημοτικό γήπεδο Αγίου Ματθαίου:
16:00 ΟΦΑΜ - Ολυμπιάδα Καρουσάδων
Δημοτικό γήπεδο Παξών:
(; ) ΑΟ Παξοί - Οδυσσέας Αυλιωτών
Δημοτικό γήπεδο Παλαιοκαστριτών, Σκριπερό:
16:00 Αστέρας Λιαπάδων - ΑΟ Κάβος
Ρεπό: Όλυμπος Κέρκυρας


• Α' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ
(2η αγωνιστική)


• (Σάββατο 5 Οκτωβρίου 2019):


Δημοτικό γήπεδο Κασσιώπης:
Δίας Κασσιώπης - ΑΟ Κοντόκαλι 0-1


Επιχειρηματικό Κέντρο Κανονιού:
ΑΠΣ Μπενίτσες - ΓΕ Παλαιοκαστριτών 5-0


Δημοτικό γήπεδο Περιβολίου:
Φαίακας Μαραθιά - Κεραυνός Αγίου Νικολάου 4-0


Επιχειρηματικό κέντρο Κανονιού:
Μέγας Αλέξανδρος - ΑΕ Αρίλλα/Καββαδάδων 0-2


• (Κυριακή 6 Οκτωβρίου 2019):


Επιχειρηματικό Κέντρο Κανονιού:
ΑΕ Καναλίων - Ηρακλής Αγίων Δέκα 5-0


Επιχειρηματικό Κέντρο Κανονιού:
Ομόνοια Γαστουρίου - ΑΕ Φαιάκων 0-0


Δημοτικό γήπεδο Παλαιοκαστριτών, Σκριπερό:
ΠΑΟ Κορακιάνας - Αστέρας Μωραϊτίκων 1-2


Η βαθμολογία (σε 2 αγωνιστικές):
ΑΠΣ Μπενίτσες 6
Αστέρας Μωραιτίκων 6
ΑΕ Καναλίων 6
ΠΑΣ Δίας Κασσιόπης 3
ΓΕ Παλαιοκαστριτών 3
ΑΟ Κοντόκαλι 3
ΑΕ Αρίλλα/Καββαδάδων 3
Κεραυνός Αγίου Νικολάου 3
ΑΟΚ Φαίαξ Μαραθιά 3
ΑΕ Φαιάκων 2
ΠΑΟ Κορακιάνας 1
Ομόνοια Γαστουρίου 1
Μέγας Αλέξανδρος 0
Ηρακλής Αγίων Δέκα 0


Η επόμενη αγωνιστική (3η)
• (Σάββατο 12 Οκτωβρίου 2019):
Δημοτικό γήπεδο Παλαιοκαστριτών, Σκριπερό:
16:00 ΑΕ Φαιάκων - ΑΕ Καναλίων
Δημοτικό γήπεδο Πετριτή:
16:00 Κεραυνός Αγίου Νικολάου - ΑΠΣ Μπενίτσες
• (Κυριακή 13 Οκτωβρίου 2019):
Δημοτικό γήπεδο Αγίων Δέκα:
16:00 Ηρακλής Αγίων Δέκα - ΑΟ Κοντόκαλι
Δημοτικό γήπεδο Παλαιοκαστριτών, Σκριπερό:
12:30 ΓΕ Παλαιοκαστριτών - Δίας Κασσιώπης
Δημοτικό γήπεδο Στρογγυλής:
16:00 Αστέρας Μωραϊτίκων - Ομόνοια Γαστουρίου
Δημοτικό γήπεδο Αυλιωτών:
16:00 ΑΕ Αρίλλα/Καββαδάδων - ΠΑΟ Κορακιάνας
Δημοτικό γήπεδο Κοντοκαλίου:
16:00 Μέγας Αλέξανδρος - Φαίακας Μαραθιά


• Β' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ
(2η αγωνιστική)


• (Σάββατο 5 Οκτωβρίου 2019):


Δημοτικό γήπεδο Θιναλίου, Αχαράβη:
ΓΕ Θιναλίου - Εθνικός Περουλάδων Σιδαρίου 0-1


Δημοτικό γήπεδο Νυμφών:
Ηρακλής Σφακερών - Ατρόμητος Άφρας 0-4


Γήπεδο Ολύμπου, Καλλιθέα Καναλίων:
Θύελλα Γαρίτσας - Άρης Μέσης 1-3

• (Κυριακή 6 Οκτωβρίου 2019):


Δημοτικό γήπεδο Κοντοκαλίου:
Κεραυνός Ποταμού - ΑΟ Βασιλάτικα 3-0


Δημοτικό γήπεδο Καρουσάδων:
Αυγερινός Βαλανειού - Αστέρας Σπαρτύλα 0-3 α.α.


Δημοτικό γήπεδο Παλαιοκαστριτών, Σκριπερό:
Αετός Αγίου Αθανασίου - Ποσειδώνας Βιταλάδων 0-3 α.α.


Αθλητικό Κέντρο «Σπ.Βλάσσης», Κανόνι:
ΑΟ Σιναράδων - Κεραυνός Δραγωτινών 0-3 α.α.


Η βαθμολογία (σε 2 αγωνιστικές):
Ποσειδώνας Βιταλάδων 6
Εθνικός Περουλάδων Σιδαρίου 6
Αστέρας Σπαρτύλα 6
Ατρόμητος Άφρας 4
Κεραυνός Ποταμού 4
Άρης Μέσης 4
ΓΕ Θιναλίου 3
Θύελλα Γαρίτσας 3
Κεραυνός Δραγωτινών 3
ΑΟ Βασιλάτικα 1
ΑΟ Σιναράδων 0
Ηρακλής Σφακερών 0
Αυγερινός Βαλανειού 0
Αετός Αγίου Αθανασίου 0


Σημείωση: Ο Αετός Αγίου Αθανασίου απέχει από το Πρωτάθλημα.


Η επόμενη αγωνιστική (3η)
• (Σάββατο 12 Οκτωβρίου 2019):
Δημοτικό γήπεδο Αυλιωτών:
16:00 Εθνικός Περουλάδων Σιδαρίου - Αστέρας Σπαρτύλα
Δημοτικό Στάδιο Λευκίμμης:
16:00 Ποσειδώνας Βιταλάδων - ΓΕ Θιναλίου
Δημοτικό γήπεδο Κοντοκαλίου:
16:00 Κεραυνός Ποταμού - Θύελλα Γαρίτσας
• (Κυριακή 13 Οκτωβρίου 2019):
Δημοτικό Στάδιο Λευκίμμης:
12:30 Κεραυνός Δραγωτινών - Αυγερινός Βαλανειού
Δημοτικό γήπεδο Κοντοκαλίου:
12:30 Ατρόμητος Άφρας - Αετός Αγίου Αθανασίου (3-0 α.α.)
Επιχειρηματικό Κέντρο Κανονιού:
12:30 Άρης Μέσης - ΑΟ Σιναράδων
Δημοτικό γήπεδο Περιβολίου:
12:30 ΑΟ Βασιλάτικα - Ηρακλής Σφακερών

 

 

 

 

 

 

 



Corfu Corner Radio

Κυριακή
20
Οκτώβριος
2019
Σήμερα γιορτάζουν: Αρτέμιος, Αρτέμης, Άρτεμις, Αρτεμία, Αρτέμη, Αρτεμισία, Αρτέμιδα, Γεράσιμος, Μάκης, Μικές, Μίκης, Ενόη, Ματρώνα, Ματρόνα, Ντιάνα, Διάνα

Αθλητικές εφημερίδες

Πολιτικές εφημερίδες

Καιρός και πρόγνωση για κάθε περιοχή
Συνεργαζόμενα sites
powered by 2pWeb