06/10/2019

«Τεσσάρα» της Άφρας επί των Σφακερών!

Την πρώτη του νίκη στο Πρωτάθλημα της Β' τοπικής Κατηγορίας πανηγύρισε ο Ατρόμητος Άφρας, που συνέτριψε εκτός έδρας τον Ηρακλή Σφακερών με 4-0.

Ο αγώνας διεξήχθη χθες Σάββατο (5/10), στο Δημοτικό γήπεδο Νυμφών, με το «συγκρότημα» του Χρήστου Φακιολά να σκοράρει δύο φορές ανά ημίχρονο.

Το 0-1 έγινε στο 15ο λεπτό από τον Στέργιο Μαγούλα και στο 30' ο Ανδρέας Ρίγγας διπλασίασε τα τέρματα των φιλοξενουμένων. Στο 46' ο Νίκος Σκοζάι «έγραψε» το 0-3, ενώ το τελικό 0-4 για τους Αφριώτες διαμορφώθηκε στο 71', με το δεύτερο προσωπικό γκολ του Στέργιου Μαγούλα.

Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν ο Χρήστος Διαβάτης.

Ο Ατρόμητος παραμένει αήττητος στις δύο πρώτες αγωνιστικές (μία νίκη και μία ισοπαλία), εν αντιθέσει με την ομάδα των Σφακερών, που έχει ως απολογισμό δύο ήττες.