05/10/2019

ΤΟΠΙΚΟ: Τα αποτελέσματα του Σαββάτου 5/10

Σήμερα Σάββατο (5/10) διεξήχθησαν 9 αγώνες για τα τοπικά Πρωταθλήματα της ΕΠΣ Κέρκυρας, σε όλες τις Κατηγορίες (Α1', Α' και Β'). Παραθέτουμε τα αποτελέσματα, το κυριακάτικο πρόγραμμα , τις βαθμολογίες και το πρόγραμμα της επόμενης αγωνιστικής :


• Α1΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ
(2η αγωνιστική)


• (Σάββατο 5 Οκτωβρίου 2019):


Δημοτικό γήπεδο Πετριτή:
Αστέρας Πετριτή - Όλυμπος Κέρκυρας 1-1


Δημοτικό γήπεδο Καστελλάνων Μέσης:
Βολίδα Κάτω Γαρούνα - Αστέρας Λιαπάδων 0-1


• (Κυριακή 6 Οκτωβρίου 2019):


Δημοτικό γήπεδο Περιβολίου:
16:30 Αναγέννηση Περιβολίου - ΟΦΑΜ


Δημοτικό γήπεδο Αυλιωτών:
16:30 Οδυσσέας Αυλιωτών - Ολυμπιάδα Καρουσάδων


Δημοτικό Στάδιο Λευκίμμης:
11:30) ΑΟ Κάβος - ΑΟ Παξοί


Δημοτικό γήπεδο Νυμφών:
16:30 Αχιλλέας Νυμφών - Νέος 2017


Ρεπό: Ατρόμητος Στρογγυλής


Η βαθμολογία (σε 2 αγωνιστικές):
Αστέρας Πετριτή 4
Αστέρας Λιαπάδων 4
Ολυμπιάδα Καρουσάδων 3
ΟΦΑΜ 3
ΑΟ Παξοί 3
Όλυμπος Κέρκυρας 2
Αχιλλέας Νυμφών 1
Νέος 2017 1
Οδυσσέας Αυλιωτών 0
Αναγέννηση Περιβολίου 0
Ατρόμητος Στρογγυλής 0
ΑΟ Κάβος 0
Βολίδα Κάτω Γαρούνα 0


Η επόμενη αγωνιστική (3η)
• (Σάββατο 12 Οκτωβρίου 2019):
Δημοτικό γήπεδο Στρογγυλής:
16:00 Ατρόμητος Στρογγυλής - Αναγέννηση Περιβολίου
Επιχειρηματικό κέντρο Κανονιού:
16:00 Νέος 2017 - Αστέρας Πετριτή
Δημοτικό γήπεδο Νυμφών:
16:00 Αχιλλέας Νυμφών - Βολίδα Κάτω Γαρούνα
• (Κυριακή 13 Οκτωβρίου 2019):
Δημοτικό γήπεδο Αγίου Ματθαίου:
16:00 ΟΦΑΜ - Ολυμπιάδα Καρουσάδων
Δημοτικό γήπεδο Παξών:
(; ) ΑΟ Παξοί - Οδυσσέας Αυλιωτών
Δημοτικό γήπεδο Παλαιοκαστριτών, Σκριπερό:
16:00 Αστέρας Λιαπάδων - ΑΟ Κάβος
Ρεπό: Όλυμπος Κέρκυρας


• Α' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ
(2η αγωνιστική)


• (Σάββατο 5 Οκτωβρίου 2019):


Δημοτικό γήπεδο Κασσιώπης:
Δίας Κασσιώπης - ΑΟ Κοντόκαλι 0-1


Επιχειρηματικό Κέντρο Κανονιού:
ΑΠΣ Μπενίτσες - ΓΕ Παλαιοκαστριτών 5-0


Δημοτικό γήπεδο Περιβολίου:
Φαίακας Μαραθιά - Κεραυνός Αγίου Νικολάου 4-0


Επιχειρηματικό κέντρο Κανονιού:
Μέγας Αλέξανδρος - ΑΕ Αρίλλα/Καββαδάδων 0-2


• (Κυριακή 6 Οκτωβρίου 2019):


Επιχειρηματικό Κέντρο Κανονιού:
18:00 ΑΕ Καναλίων - Ηρακλής Αγίων Δέκα


Επιχειρηματικό Κέντρο Κανονιού:
15:30 Ομόνοια Γαστουρίου - ΑΕ Φαιάκων


Δημοτικό γήπεδο Παλαιοκαστριτών, Σκριπερό:
16:30 ΠΑΟ Κορακιάνας - Αστέρας Μωραϊτίκων


Η βαθμολογία (σε 2 αγωνιστικές):
ΑΠΣ Μπενίτσες 6
ΠΑΣ Δίας Κασσιόπης 3
Αστέρας Μωραιτίκων 3
ΓΕ Παλαιοκαστριτών 3
ΑΟ Κοντόκαλι 3
ΑΕ Αρίλλα/Καββαδάδων 3
Κεραυνός Αγίου Νικολάου 3
ΑΕ Καναλίων 3
ΑΟΚ Φαίαξ Μαραθιά 3
ΑΕ Φαιάκων 1
ΠΑΟ Κορακιάνας 1
Μέγας Αλέξανδρος 0
Ηρακλής Αγίων Δέκα 0
Ομόνοια Γαστουρίου 0


Η επόμενη αγωνιστική (3η)
• (Σάββατο 12 Οκτωβρίου 2019):
Δημοτικό γήπεδο Παλαιοκαστριτών, Σκριπερό:
16:00 ΑΕ Φαιάκων - ΑΕ Καναλίων
Δημοτικό γήπεδο Πετριτή:
16:00 Κεραυνός Αγίου Νικολάου - ΑΠΣ Μπενίτσες
• (Κυριακή 13 Οκτωβρίου 2019):
Δημοτικό γήπεδο Αγίων Δέκα:
16:00 Ηρακλής Αγίων Δέκα - ΑΟ Κοντόκαλι
Δημοτικό γήπεδο Παλαιοκαστριτών, Σκριπερό:
12:30 ΓΕ Παλαιοκαστριτών - Δίας Κασσιώπης
Δημοτικό γήπεδο Στρογγυλής:
16:00 Αστέρας Μωραϊτίκων - Ομόνοια Γαστουρίου
Δημοτικό γήπεδο Αυλιωτών:
16:00 ΑΕ Αρίλλα/Καββαδάδων - ΠΑΟ Κορακιάνας
Δημοτικό γήπεδο Κοντοκαλίου:
16:00 Μέγας Αλέξανδρος - Φαίακας Μαραθιά


• Β' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ
(2η αγωνιστική)


• (Σάββατο 5 Οκτωβρίου 2019):


Δημοτικό γήπεδο Θιναλίου, Αχαράβη:
ΓΕ Θιναλίου - Εθνικός Περουλάδων Σιδαρίου 0-1


Δημοτικό γήπεδο Νυμφών:
Ηρακλής Σφακερών - Ατρόμητος Άφρας 0-4


Γήπεδο Ολύμπου, Καλλιθέα Καναλίων:
Θύελλα Γαρίτσας - Άρης Μέσης 1-3

• (Κυριακή 6 Οκτωβρίου 2019):


Δημοτικό γήπεδο Κοντοκαλίου:
13:00 Κεραυνός Ποταμού - ΑΟ Βασιλάτικα


Δημοτικό γήπεδο Καρουσάδων:
Αυγερινός Βαλανειού - Αστέρας Σπαρτύλα 0-3 α.α.


Δημοτικό γήπεδο Παλαιοκαστριτών, Σκριπερό:
Αετός Αγίου Αθανασίου - Ποσειδώνας Βιταλάδων 0-3 α.α.


Αθλητικό Κέντρο «Σπ.Βλάσσης», Κανόνι:
ΑΟ Σιναράδων - Κεραυνός Δραγωτινών 0-3 α.α.


Η βαθμολογία (σε 2 αγωνιστικές):
Ποσειδώνας Βιταλάδων 6
Εθνικός Περουλάδων Σιδαρίου 6
Αστέρας Σπαρτύλα 6
Ατρόμητος Άφρας 4
Άρης Μέσης 4
ΓΕ Θιναλίου 3
Θύελλα Γαρίτσας 3
Κεραυνός Δραγωτινών 3
Κεραυνός Ποταμού 1
ΑΟ Βασιλάτικα 1
ΑΟ Σιναράδων 0
Ηρακλής Σφακερών 0
Αυγερινός Βαλανειού 0
Αετός Αγίου Αθανασίου 0


Σημείωση: Ο Αετός Αγίου Αθανασίου απέχει από το Πρωτάθλημα.


Η επόμενη αγωνιστική (3η)
• (Σάββατο 12 Οκτωβρίου 2019):
Δημοτικό γήπεδο Αυλιωτών:
16:00 Εθνικός Περουλάδων Σιδαρίου - Αστέρας Σπαρτύλα
Δημοτικό Στάδιο Λευκίμμης:
16:00 Ποσειδώνας Βιταλάδων - ΓΕ Θιναλίου
Δημοτικό γήπεδο Κοντοκαλίου:
16:00 Κεραυνός Ποταμού - Θύελλα Γαρίτσας
• (Κυριακή 13 Οκτωβρίου 2019):
Δημοτικό Στάδιο Λευκίμμης:
12:30 Κεραυνός Δραγωτινών - Αυγερινός Βαλανειού
Δημοτικό γήπεδο Κοντοκαλίου:
12:30 Ατρόμητος Άφρας - Αετός Αγίου Αθανασίου (0-3 α.α.)
Επιχειρηματικό Κέντρο Κανονιού:
12:30 Άρης Μέσης - ΑΟ Σιναράδων
Δημοτικό γήπεδο Περιβολίου:
12:30 ΑΟ Βασιλάτικα - Ηρακλής Σφακερών

 

 




Corfu Corner Radio

Κυριακή
20
Οκτώβριος
2019
Σήμερα γιορτάζουν: Αρτέμιος, Αρτέμης, Άρτεμις, Αρτεμία, Αρτέμη, Αρτεμισία, Αρτέμιδα, Γεράσιμος, Μάκης, Μικές, Μίκης, Ενόη, Ματρώνα, Ματρόνα, Ντιάνα, Διάνα

Αθλητικές εφημερίδες

Πολιτικές εφημερίδες

Καιρός και πρόγνωση για κάθε περιοχή
Συνεργαζόμενα sites
powered by 2pWeb