05/10/2019

ΤΟΠΙΚΟ: Το πρόγραμμα του σαββατοκύριακου 5-6/10

Αυτό το σαββατοκύριακο συνεχίζονται τα τοπικά Πρωταθλήματα της ΕΠΣ Κέρκυρας, με την διεξαγωγή 17 αγώνων σε όλες τις Κατηγορίες (Α1', Α' και Β'). Παραθέτουμε το πλήρες πρόγραμμα και τις βαθμολογίες:


• Α1΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ
(2η αγωνιστική)


• (Σάββατο 5 Οκτωβρίου 2019):


Δημοτικό γήπεδο Πετριτή:
16:30 Αστέρας Πετριτή - Όλυμπος Κέρκυρας


Δημοτικό γήπεδο Καστελλάνων Μέσης:
16:30 Βολίδα Κάτω Γαρούνα - Αστέρας Λιαπάδων


• (Κυριακή 6 Οκτωβρίου 2019):


Δημοτικό γήπεδο Περιβολίου:
16:30 Αναγέννηση Περιβολίου - ΟΦΑΜ


Δημοτικό γήπεδο Αυλιωτών:
16:30 Οδυσσέας Αυλιωτών - Ολυμπιάδα Καρουσάδων


Δημοτικό Στάδιο Λευκίμμης:
11:30) ΑΟ Κάβος - ΑΟ Παξοί


Δημοτικό γήπεδο Νυμφών:
16:30 Αχιλλέας Νυμφών - Νέος 2017


Ρεπό: Ατρόμητος Στρογγυλής


Η βαθμολογία (σε μία αγωνιστική):
Ολυμπιάδα Καρουσάδων 3
Αστέρας Πετριτή 3
ΟΦΑΜ 3
ΑΟ Παξοί 3
Αστέρας Λιαπάδων 1
Αχιλλέας Νυμφών 1
Όλυμπος Κέρκυρας 1
Νέος 2017 1
Οδυσσέας Αυλιωτών 0
Αναγέννηση Περιβολίου 0
Ατρόμητος Στρογγυλής 0
ΑΟ Κάβος 0
Βολίδα Κάτω Γαρούνα 0


• Α' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ
(2η αγωνιστική)


• (Σάββατο 5 Οκτωβρίου 2019):


Δημοτικό γήπεδο Κασσιώπης:
16:30 Δίας Κασσιώπης - ΑΟ Κοντόκαλι


Επιχειρηματικό Κέντρο Κανονιού:
16:30 ΑΠΣ Μπενίτσες - ΓΕ Παλαιοκαστριτών


Δημοτικό γήπεδο Περιβολίου:
16:30 Φαίακας Μαραθιά - Κεραυνός Αγίου Νικολάου


Επιχειρηματικό κέντρο Κανονιού:
19:00 Μέγας Αλέξανδρος - ΑΕ Αρίλλα/Καββαδάδων


• (Κυριακή 6 Οκτωβρίου 2019):


Επιχειρηματικό Κέντρο Κανονιού:
18:00 ΑΕ Καναλίων - Ηρακλής Αγίων Δέκα


Επιχειρηματικό Κέντρο Κανονιού:
15:30 Ομόνοια Γαστουρίου - ΑΕ Φαιάκων


Δημοτικό γήπεδο Παλαιοκαστριτών, Σκριπερό:
16:30 ΠΑΟ Κορακιάνας - Αστέρας Μωραϊτίκων


Η βαθμολογία (σε μία αγωνιστική):
ΠΑΣ Δίας Κασσιόπης 3
Αστέρας Μωραιτίκων 3
ΓΕ Παλαιοκαστριτών 3
Κεραυνός Αγίου Νικολάου 3
ΑΕ Καναλίων 3
ΑΠΣ Μπενίτσες 3
ΑΕ Φαιάκων 1
ΠΑΟ Κορακιάνας 1
ΑΟ Κοντόκαλι 0
ΑΕ Αρίλλα/Καββαδάδων 0
Μέγας Αλέξανδρος 0
Ηρακλής Αγίων Δέκα 0
Ομόνοια Γαστουρίου 0
ΑΟΚ Φαίαξ Μαραθιά 0


• Β' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ
(2η αγωνιστική)


• (Σάββατο 5 Οκτωβρίου 2019):


Δημοτικό γήπεδο Θιναλίου, Αχαράβη:
16:30 ΓΕ Θιναλίου - Εθνικός Περουλάδων Σιδαρίου


Δημοτικό γήπεδο Νυμφών:
16:30 Ηρακλής Σφακερών - Ατρόμητος Άφρας


Γήπεδο Ολύμπου, Καλλιθέα Καναλίων:
16:30 Θύελλα Γαρίτσας - Άρης Μέσης

• (Κυριακή 6 Οκτωβρίου 2019):


Δημοτικό γήπεδο Κοντοκαλίου:
13:00 Κεραυνός Ποταμού - ΑΟ Βασιλάτικα


Δημοτικό γήπεδο Καρουσάδων:
Αυγερινός Βαλανειού - Αστέρας Σπαρτύλα (0-3 α.α.)


Δημοτικό γήπεδο Παλαιοκαστριτών, Σκριπερό:
Αετός Αγίου Αθανασίου - Ποσειδώνας Βιταλάδων (0-3 α.α.)


Αθλητικό Κέντρο «Σπ.Βλάσσης», Κανόνι:
ΑΟ Σιναράδων - Κεραυνός Δραγωτινών (0-3 α.α.)


Η βαθμολογία (σε μία αγωνιστική):
Ποσειδώνας Βιταλάδων 3
Εθνικός Περουλάδων Σιδαρίου 3
Αστέρας Σπαρτύλα 3
ΓΕ Θιναλίου 3
Θύελλα Γαρίτσας 3
Κεραυνός Ποταμού 1
Ατρόμητος Άφρας 1
ΑΟ Βασιλάτικα 1
Άρης Μέσης 1
ΑΟ Σιναράδων 0
Ηρακλής Σφακερών 0
Αυγερινός Βαλανειού 0
Κεραυνός Δραγωτινών 0
Αετός Αγίου Αθανασίου 0


Σημείωση: Ο Αετός Αγίου Αθανασίου απέχει από το Πρωτάθλημα.




Corfu Corner Radio

Κυριακή
20
Οκτώβριος
2019
Σήμερα γιορτάζουν: Αρτέμιος, Αρτέμης, Άρτεμις, Αρτεμία, Αρτέμη, Αρτεμισία, Αρτέμιδα, Γεράσιμος, Μάκης, Μικές, Μίκης, Ενόη, Ματρώνα, Ματρόνα, Ντιάνα, Διάνα

Αθλητικές εφημερίδες

Πολιτικές εφημερίδες

Καιρός και πρόγνωση για κάθε περιοχή
Συνεργαζόμενα sites
powered by 2pWeb