29/09/2019

Σαρωτικός ο ΟΦΑΜ, 4-0 τους Αυλιώτες

Πραγματοποιώντας θαυμάσια εμφάνιση, ο ΟΦΑΜ συνέτριψε εντός έδρας τον Οδυσσέα Αυλιωτών με 4-0, στο (υποτιθέμενο) ντέρμπι της πρεμιέρας της Α1' Κατηγορίας Κέρκυρας.

Το «συγκρότημα» του Σάββα Σιδερόπουλου βρέθηκε σε εξαιρετική μέρα και «καθάρισε» τη νίκη από το πρώτο κιόλας μισάωρο, αποδεικνύοντας ότι φέτος έχει τη δυναμική να διεκδικήσει με πολλές αξιώσεις τον τίτλο.

Ο αγώνας διεξήχθη σήμερα Κυριακή (29/9), στο Δημοτικό γήπεδο Αγίου Ματθαίου, με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Γιάννη Γωνιάδη, που έκανε χατ-τρικ.

Ο... χορός των γκολ άρχισε στο 5ο λεπτό, με τον Σωτήρη Κόκκινο να κάνει το 1-0, ενώ στο 11' ο Γιάννης Γωνιάδης ζευγάρωσε τα τέρματα των Αγιομαθιτών. Στο 25' ο ΟΦΑΜ είχε μια πολύ καλή στιγμή με τον Βάιο Τσιαφίτσα, στο σουτ του οποίου από πλάγια θέση, η μπάλα χτύπησε στο οριζόντιο δοκάρι της εστίας των των Αυλιωτινών. Στο 30' ο Γωνιάδης ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-0 και κάπως έτσι τελείωσε το ημίχρονο. Το τελικό 4-0 διαμορφώθηκε στο 75', με τον Γωνιάδη να βρίσκει για τρίτη φορά τον δρόμο προς τα αντίπαλα δίχτυα.

«Άρχοντας» του ματς ήταν ο Πέτρος Νικόπουλος, με βοηθούς τους Γιάννη Σταμάτη και Σπύρο Κουρτέση.