08/09/2019

Νίκη (2-0) του ΑΟΚ Κέρκυρα επί της Λουφτετάρι

Νικηφόρος ήταν για τον ΑΟΚ Κέρκυρα ο πρώτος εντός έδρας φιλικός του αγώνας, στα πλαίσια της προετοιμασίας του, ενόψει του Πρωταθλήματος της Super League 2.

Πετυχαίνοντας ένα γκολ ανά ημίχρονο, οι «Φαίακες» επικράτησαν με 2-0 της Λουφτετάρι Αργυροκάστρου, στην αναμέτρηση που πραγματοποιήθηκε χθες Σάββατο (7/9), στο Εθνικό Στάδιο του νησιού, μπροστά σε περίπου 180 θεατές.

Το σκορ για το «συγκρότημα» του Λεωνίδα Βόκολου άνοιξε ο Αλέξανδρος Πιαστόπουλος στο 27ο λεπτό, με εκτέλεση πέναλτι, ενώ στο 57' ο Γεράσιμος Βουκελάτος, με θαυμάσια εκτέλεση φάουλ, διπλασίασε τα τέρματα των γηπεδούχων.

Να σημειωθεί ότι στη μεγάλη κερκίδα του ΕΑΚΚ βρέθηκε και οΞανθιώτης προπονητής, Γιώργος Μαραντάς, ο οποίος πρόκειται να αναλάβει την τεχνική ηγεσία του αλβανικού συλλόγου..

Διαιτητής του ματς ήταν ο Νίκος Μπαΐλης της ΕΠΣ Πρέβεζας/Λευκάδας.

AOK ΚΕΡΚΥΡΑ : Κολιοφούκας, Αγιώτης, Πεντράο (60′ Βλάχος), Παναγιωτίδης (75′ Ζερβόπουλος), Τσιμπούκας (60′ Γενιτσαρίδης), Παυλής, Πιαστόπουλος (60′ Κρητικός), Μίσκου, Βουκελάτος, Αμαραντίδης (75′ Τσάμης), Λεπενιώτης (48′ Γεωργακόπουλος)

ΛΟΥΦΤΕΤΑΡΙ ΑΡΓΥΡΟΚΑΣΤΡΟΥ: Παϊτέρης, Πρίκας, Λάλα, Άτσκα, Ρένια, Χίλμπεν, Χουσέιν, Ράπο, Λίκα, Φίλι, Οσμάρι.

Eπμέλεια: ΕΛΙΝΑ ΝΕΡΗ