09/04/2019

Ισόπαλοι 1-1 ΟΦΑΜ και Παξοί

Σε παιχνίδι που πραγματοποιήθηκε την Κυριακή (7/4), στο Δημοτικό γήπεδο Αγίου Ματθαίου, ο ΟΦΑΜ και ο ΑΟ Παξών αναδείχθηκαν ισόπαλοι με σκορ 1-1, στα πλαίσια της 25ης αγωνιστικής της Α1' Κατηγορίας ΕΠΣ Κέρκυρας.

Ο αγώνας ήταν βαθμολογικά αδιάφορος, καθώς οι μεν Αγιομαθίτες του Φίλιππου Τάντη είχαν χάσει το... τρένο του τίτλου, ενώ οι δε Παξινοί του Νούνο Κλάρο είχαν εξασφαλίσει την παραμονή τους.

Η λήξη του πρώτου ημιχρόνου βρήκε τους γηπεδούχους να προηγούνται με 1-0, χάρις σε γκολ του Κώστα Αμπατζίδη στο 30', αλλά στο 71' οι Παξοί ισοφάρισαν με τον Νίκο Μπογδάνο. Στις καθυστερήσεις (93') οι φιλοξενούμενοι λίγο έλειψε να... τουμπάρουν το ματς, όταν ο Παντελής Γιαννούλης βρέθηκε σε θέση τετ-α-τετ με τον τερματοφύλακα που ΟΦΑΜ, όμως πλάσαρε επάνω του.

Την αναμέτρηση διηύθυνε ο χειρότερος διαιτητής της Κέρκυρας, ο Νικόδημος Καββαδίας, που άφησε με παράπονα αμφότερες τις ομάδες. Στο 20' οι Παξινοί ζήτησαν πέναλτι για χέρι αμυντικού των γηπεδούχων, το οποίο ο Αργυραδίτης ρέφερι θεωρησε ακούσιο.

• ΣΑΣ ΕΥΧΕΤΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΠΑΣΧΑ, ΜΕ ΥΓΕΙΑ... Το Εμπόριο και επεξεργασία κρεάτων «ΖΑΧΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ». Παράδοση στην ποιότητα, άμεση εξυπηρέτηση και εξαιρετικές τιμές. Η επιχείρηση, σας περιμένει στο Τρίκλινο, πλησίον της διασταύρωσης για Κομπίτσι. Τηλέφωνο: 26610-52223.

• ΣΑΣ ΕΥΧΕΤΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ, ΜΕ ΥΓΕΙΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΑΝΑΣΤΑΣΗ... Ο "AΘΛHTIKOΣ ΣYΛΛOΓOΣ APOLLO ΚΕΡΚΥΡΑΣ". Εδρεύει στο 2ο χιλιόμετρο της Εθνικής Λευκίμμης, στα Κανάλια. Εκεί, διδάσκεται το στυλ καράτε WADO RYU, με υπεύθυνο προπονητή τον Παναγιώτη Σταθόπουλο, σε τμήματα Παίδων, Ανδρών & Γυναικών. Επίσης, ο Σύλλογος διαθέτει αίθουσες για aerobic και για ενδυνάμωση αθλητών με βάρη, ενώ λειτουργεί τμήμαkick-boxing και Aikido καθώς και άλλα ομαδικά τμήματα. Τηλέφωνο: 26610-45319.