08/03/2019

Ήττα- αποκλεισμός της Μικτής Νέων στη Λάρισα

Η Μικτή Ομάδα Νέων (Κ16) της ΕΠΣ Κέρκυρας, ηττήθηκε προχθές Τετάρτη (6/3) με 1-0 στο γήπεδο Αλκαζάρ από την αντίστοιχη της ΕΠΣ Λάρισας και αποκλείστηκε από τους "16" του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Προεπιλογής Εθνικών Ομάδων, που διοργανώνει η ΕΠΟ.

Το γκολ που χάρισε την νίκη στους Θεσσαλούς, πέτυχε ο Μπενεχούτσος στο 25ο λεπτό, ενώ λίγα λεπτά πριν την λήξη του ημιχρόνου οι γηπεδούχοι είχαν και δοκάρι με τον σκόρερ τους, Η κερκυραϊκή ομάδα είχε δυο καλές φάσεις με τον Λάζαρη στο 42' λεπτό και τον Βλαχόπουλο στο 55'. Να σημειωθεί, τέλος, πως το «συγκρότημα» του Άρη Λούβρου, για 22 λεπτά έπαιζε με 10 παίκτες, αφού στο 68΄ αποβλήθηκε ο Τσιάβος.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Γιώργος. Τασιόπουλος, έχοντας για βοηθούς του τους Δημήτρη Σακκά και Σταύρο Σαμαρά, ολοι της ΕΠΣ Θεσσαλίας.

ΕΠΣ ΛΑΡΙΣΑΣ (Δ. Τσέτσιλας): Πατέτσιος, Γκατζιούρας, Γκαντούνας, Αθανασιάς, Μπάγκας, Θεοχάρης, Μπενεχούτσος (80' Ζαμπέτας), Ζησούλης (80' Μπουλασίκης), Βλησαρούλης (56' Τσιγγάνης), Γκαλμπογκίνης (77' Καρέλας), Πράπας (56' Ζιάρας).

ΕΠΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ (Αρης Λούβρος): Κόκας, Κατσαρός (51'Λούβρος), Μπιάγκης, Μεριανός, Βερονίκης, Τσιάβος, Βλαχόπουλος, Μπάλλος (72' Μάζης), Χανδρινός (51' Μουζακίτης), Βλασσερός (56' Χρήστου), Λάζαρης (72' Κροκίδης).