05/02/2019

Στην 4η θέση τα Κανάλια, 3-1 την ΑΕ Φαιάκων

Παρόλο που η ΑΕ Καναλίων από νωρίς βρέθηκε να... κυνηγάει το σκορ κόντρα στην ΑΕ Φαιάκων, εν τέλει κατάφερε να «τουμπάρει» το παιχνίδι και να επικρατήσει εντός έδρας με 3-1.

Το πολύ ενδιαφέρον ματς διεξήχθη το Σάββατο (2/2), στο ενωσιακό γήπεδο του Κανονιού, στα πλαίσια της 17ης αγωνιστικής τηες Α' Κατηγορίας. Με αυτό το «τρίποντο», οι γηπεδούχοι του Νίκου Καμμένου μπήκαν γερά στη διεκδίκηση της ανόδου, καθώς ανέβηκαν στην 4η θέση του βαθμολογικού πίνακα, «πιάνοντας» την αντίπαλό τους στους 30 βαθμούς.

Η ΑΕ Φαιάκων του Αντώνη Κορακιανίτη αιφνιδίασαν τους «κιτρινόμαυρους», με τον... συνήθη ύποπτο, Νίκο Παππά, να κάνει στο 11ο λεπρό το 0-1, με το οποίο έκλεισε το ημίχρονο.

Στην επανάληψη, τα Κανάλια μπήκαν δυνατά και πέτυχαν την ολική ανατροπή. Στο 48' ο Άκης Μπαλανίκας ισοφάρισε σε 1-1 και στο 58' έγινε το 2-1 με αυτογκόλ των φιλοξενουμένων. Το 3-1 διαμορφώθηκε στο 70', με γκολ του Θανάση Βέρμπη.

Την αναμέτρηση διαιτήτευσε ο Βασίλης Δράμπαλος

Σημείωση: Το CORFUCORNER.GR δεν θα κάνει φωτογραφικό αφιέρωμα στο παραπάνω παιχνίδι, λόγω του πρωτοφανούς, αντικανονικού και αντιδεοντολογικού αποκλεισμού της ιστοσελίδας μας από το Αθλητικό Κέντρο της ΕΠΣΚ, έπειτα από απόφαση του κ. Ιωάννη Σφακιανάκη (εκ των μισθωτών του γηπέδου), γεγονός που παρεμποδίζει την προβολή των αγωνιστικών δραστηριοτήτων των κερκυραϊκών σωματείων.