05/02/2019

Άνετο 4-1 της Βολίδας επί του Κοντοκαλίου

Eπειτα από δύο διαδοχικές ήττες, η Βολίδα Κάτω Γαρούνα επανήλθε στα νικηφόρα αποτελέσματα, επικρατώντας εύκολα εντός έδρας του ουραγού (και καταδικασμένου) ΑΟ Κοντοκαλίου με 4-1, για τη 17η αγωνιστική της Α1' τοπικής Κατηγορίας.

Έτσι, συνδυάστηκε με τον καλύτερο τρόπο η επιστροφή του Κώστα Νέτη στον πάγκο των «κιτρινόμαυρων».

Μόλις στο 4ο λεπτό, η Βολίδα απέκτησε το προβάδισμα στο σκορ, με κεφαλιά-ψαράκι του Χριστόφορου Αρμενιάκου, ύστερα από σέντρα του Κώστα Σκολαρίκη από τα δεξιά. Στο 20' ο Χριστόφορος Αρμενιάκος «ξαναβρήκε δίχτυα», αυτή την φορά με εύστοχο χτύπημα πέναλτι. Το 2-0 ήταν το αποτέλεσμα του ημιχρόνου.

Και περνάμε στην επανάληψη. Στο 60' ο Γιάννης Πάγκαλης, με ωραίο ψηλοκρεμαστό σουτ έξω από την περιοχή, «έγραψε» το 3-0, ενώ στο 71' οι Κοντοκαλιώτες, σε μια αντεπίθεσή τους, μείωσαν σε 3-1 με τον Παύλο Λίβερη. Το τελικό 4-1 έγινε στο 76', με κεφαλιά του Σπύρου Τσιριγκάκη.

Το παιχνίδι διεξήχθη το Σάββατο (2/2), στο Δημοτικό γήπεδο Καστελλάνων Μέσης. Διαιτητής ήταν ο Νίκος Κορακιανίτης, βοηθοί του οποίου διατέλεσαν οι Τάσος Γραικός και Γιώργος Κυπριώτης.