03/02/2019

Σπουδαίο «διπλό» του Κάβου στη Στρογγυλή!

Πολύ-πολύ σημαντικό «τρίποντο» κατέκτησε ο ΑΟ Κάβος στη 17η αγωνιστική της Α1' Κατηγορίας, ο οποίος, στο ντέρμπι των νεοφώτιστων, επικράτησε εκτός έδρας του Ατρομήτου Στρογγυλής με 2-0, νικώντας τον δια δεύτερη φορά φέτος.

Το παιχνίδι διεξήχθη χθες Σάββατο (2/2), στο Δημοτικό γήπεδο Στρογγυλής, με το «συγκρότημα» του Σταμάτη Κουλούρη να εμφανίζει σημάδια αισθητής αγωνιστικής βελτίωσης και να παίρνει βαθμολογική ανάσα, στην προσπάθεια που κάνει για την αποφυγή του υποβιβασμού.

Κομβικό σημείο της αναμέτρησης, ήταν το χαμένο πέναλτι των γηπεδούχων, στο 63ο λεπτό, κι ενώ το ματς ήταν στο 0-0, με τον τερματοφύλακα Δημήτρη Μακαντάνη να νικάει τον Άρμπι Κουμανάκο, που ανέλαβε την εκτέλεση.

Το σκορ για λογαριασμό του Κάβου άνοιξε στο 75ο λεπτό, με γκολ του νεοαποκτηθέντα Αλέξανδρου Σκούφου, ενώ στο 84' ο Μάριος Σάντα διαμόρφωσε το τελικό 0-2.

Το αγώνα διαιτήτευσε ο Θωμάς βλάσσης, στον οποίο η φιλοξενούμενη ομάδα διαμαρτυρήθηκε για την υπόδειξη πέναλτι υπέρ του Ατρομήτου, θεωρώντας το ως ανύπαρκτο, όπως επισημαίνεται σε σχτική ανάρτηση στη σελίδα του σωματείου, στο Facebook.