06/01/2019

Πρωταθλητής Χειμώνα ο Θιναλιακός, 4-0 το Περιβόλι

Ο Θιναλιακός μπήκε... φουριόζος στο 2019, κερδίζοντας στην έδρα του την Αναγέννηση Περιβολίου με το ευρύ 4-0.

Έτσι, το «συγκρότημα» του Παναγιώτη Κορομπόκη κατέκτησε τον (άτυπο) τίτλο του Πρωταθλητή Χειμώνα στην Α1' Κατηγορία, καθώς η λήξη του Α' Γύρου βρίσκει τους «πορτοκαλί» στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα, όντας αήττητοι κι έχοντας ένα ματς λιγότερο (εντός έδρας με τον ΑΟ Παξών, που είχε αναβληθεί την 11η αγωνιστική).

Το παιχνίδι διεξήχθη χθες Σάββατο (5/1), στο Δημοτικό γήπεδο Θιναλίου. Οι Περιβολιάτες του Γιάννη Κουρή άντεξαν στο πρώτο ημίχρονο, «κρατώντας» το μηδέν, στην επανάληψη, όμως, οι γηπεδούχοι βρήκαν τέσσερις φορές τον δρόμο προς τα δίχτυα κι έφτασαν στην 11η νίκη τους σε 12 αγώνες Πρωταθλήματος.

Ο... χορός των γκολ άρχισε στο 47', με τον Γιώργο Κριεζή να ανοίγει το σκορ και στο 55' ο Κλόντιαν Μπάρντι διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας της Αχαράβης. Στο 64' ο... συνήθης ύποπτος, Λουτσιάν Μπουρντουζάν, έκανε το 3-0, ενώ στο 75' ο Γιώργος Κριεζής σκόραρε για δεύτερη φορά, «γράφοντας» το τελικό 4-0.

Εξαιρετική υπήρξε η διαιτησία του Σπύρου Κολυτά.

Ρεπορτάζ: ΧΡΗΣΤΟΣ ΓΡΑΜΜΕΝΟΣ

• ΣΑΣ ΕΥΧΕΤΑΙ ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ, ΜΕ ΥΓΕΙΑ, ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ ΠΡΟΚΟΠΗ: Πρακτορείο ΟΠΑΠ "ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ", της Ελπινίκης Χονδρογιάννη. Βρίσκεται στο 3ο χιλιόμετρο της Εθνικής Λευκίμμης, θέση Τσάρου, απέναντι από την Εθνική Τράπεζα.
Τηλέφωνο: 26610-80426

• ΣΑΣ ΕΥΧΕΤΑΙ ΥΓΕΙΑ ΚΑΙ ΧΑΡΟΥΜΕΝΟ ΤΟ 2019: Εμπόριο και επεξεργασία κρεάτων «ΖΑΧΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ». Παράδοση στην ποιότητα, άμεση εξυπηρέτηση και εξαιρετικές τιμές. Η επιχείρηση, σας περιμένει στο Τρίκλινο, πλησίον της διασταύρωσης για Κομπίτσι. Τηλέφωνο: 26610-52223.