05/12/2018

Άλμα στην 3η θέση ο Άγιος Νικόλαος, 2-1 τα Κανάλια!

Ο Κεραυνός Αγίου Νικολάου βελτίωσε σε τεράστιο βαθμό τη βαθμολογική του κατάσταση, ανεβαίνοντας στην 3η θέση, ύστερα από την εντός έδρας νίκη του επί της ΑΕ Καναλίων με σκορ 2-1.

Το παιχνίδι ήταν για την 9η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Α' Κατηγορίας και την περασμένη Κυριακή είχε διακοπεί στο ημίχρονο (κι ενώ ήταν στο 0-0), επειδή ο διαιτητής Χριστόδουλος Αρμενιάκος αντιμετώπισε πρόβλημα τραυματισμού. Σήμερα Τετάρτη (5/12), λοιπόν, παίχθηκε στο γήπεδο του Πετριτή το δεύτερο 45λεπτο, με ρέφερι τον Πέτρο Νικόπουλο.

Η ομάδα του Αγίου Νικολάου προηγήθηκε στο 65' με γκολ του Γιάννη Καλησπεράτη, ενώ τα Κανάλια ισοφάρισαν στο 80' με τον Άκη Μπαλανίκα. Το «τρίποντο» στους γηπεδούχους, το χάρισε ο Χαράλαμπος Μίαρης, σκοράροντας στο 90'.