04/12/2018

Τρίτος ο Δίας Κασσιώπης, 1-0 τις Μπενίτσες

Συνεχίζοντας την εξαιρετική του παρουσία στο Πρωτάθλημα της Α' Κατηγορίας, ο Διας Κασσιώπης επικράτησε εντός έδρας του ΑΠΣ Μπενιτσών με 1-0 κι έκανε... άλμα στην 3η θέση της βαθμολογίας.

Στο πρώτο 45λεπτο, οι Μπενιτσιώτες του Σπύρου Γιαννούλη ήταν καλύτεροι, αλλά δεν μπόρεσαν να σκοράρουν. Έτσι, το ημίχρονο τελείωσε 0-0.

Στην επανάληψη, οι γηπεδούχοι του Γιάννη Χειρδάρη βελτίωσαν πολύ την αγωνιστική τους εικόνα και στο 47' έφτασαν πολύ κοντά στο γκολ, χάνοντας τριπλή ευκαιρία σε μια... αναμπουμπούλα και με τη μπάλα να χτυπάει στο οριζόντιο δοκάρι της εστίας των φιλοξενουμένων.

Εν τέλει, η ομάδα της Κασσιώπης βρήκε τον δρόμο προς τα δίχτυα στο 76ο λεπτό. Έπειτα από καλοχτυπημένο φάουλ του Γιάννη Ζαφείρη, ο Πανααγιώτης Αράθυμος με κεφαλιά έκανε το 1-0, χαρίζοντας στον Δία τους τρεις πολύτιμους βαθμούς, απέναντι σε έναν αξιόλογο αντίπαλο.

Το παιχνίδι διεξήχθη την Κυριακή (2/12), στο Δημοτικό γήπεδο Κασσιώπης, με διαιτητή τον Θωμά Βλάσση.

Ρεπορτάζ: ΧΡΗΣΤΟΣ ΓΡΑΜΜΕΝΟΣ

• ΣΑΣ ΕΥΧΕΤΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ, ΜΕ ΥΓΕΙΑ: Πρακτορείο ΟΠΑΠ "ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ", της Ελπινίκης Χονδρογιάννη. Βρίσκεται στο 3ο χιλιόμετρο της Εθνικής Λευκίμμης, θέση Τσάρου, απέναντι από την Εθνική Τράπεζα.
Τηλέφωνο: 26610-80426

• ΣΑΣ ΕΥΧΕΤΑΙ ΥΓΕΙΑ ΚΑΙ ΧΑΡΟΥΜΕΝΕΣ ΓΙΟΡΤΕΣ: Εμπόριο και επεξεργασία κρεάτων «ΖΑΧΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ». Παράδοση στην ποιότητα, άμεση εξυπηρέτηση και εξαιρετικές τιμές. Η επιχείρηση, σας περιμένει στο Τρίκλινο, πλησίον της διασταύρωσης για Κομπίτσι. Τηλέφωνο: 26610-52223.