04/12/2018

Στην 4η θέση η ΑΕ Φαιάκων, 1-0 την Ομόνοια

Η ΑΕ Φαιάκων σκαρφάλωσε στην 4η θέση του βαθμολογικού πίνακα της Α' Κατηγορίας, έπειτα από την εντός έδρας νίκη της επί της Ομόνοιας Γαστουρίου με σκορ 1-0.

Το γκολ που έκρινε την έκβαση της αναμέτρησης και το οποίο χάρισε το «τρίποντο» στην ομάδα του Αντώνη Κορακιανίτη, σημειώθηκε στο 32ο λεπτό, με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Κώστα Μαυρωνά, το οποίο κέρδισε ο Νίκος Καζιάνης.

Ο αγώνας πραγματοποιήθηκε το Σάββατο (1/12), στο Δημοτικό γήπεδο Παλαιοκαστριτών, στο Σκριπερό, με διαιτητή τον Χρήστο Διαβάτη.

Να επισημανθεί ότι στο 15ο λεπτό οι γηπεδούχοι πέτυχαν γκολ με τον Διονύση Ταχίρι, το οποίο όμως ακυρώθηκε, ύστερα από υπόδειξη οφσάιντ από τον αρμόδιο λάινσμαν, κάτι το οποίο αμφισβητήθηκε από τους ανθρώπους της ΑΕ Φαιάκων.

Ρεπορτάζ: ΧΡΗΣΤΟΣ ΓΡΑΜΜΕΝΟΣ

• ΣΑΣ ΕΥΧΕΤΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΧΑΡΟΥΜΕΝΕΣ ΓΙΟΡΤΕΣ: ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΚΑΡΑΤΕ ΑΓΙΟΥ ΜΑΤΘΑΙΟΥ KEΡKYΡAΣ, με υπεύθυνο προπονητή τον Κώστα Αγάθο. Η Σχολή διδάσκει το παραδοσιακό καράτε WADO RYU (που πλέον είναι Ολυμπιακό), σε τμήματα παιδικά, ανδρών - γυναικών και αγωνιστικό (σπορ καράτε). Εδρεύει στον Άγιο Ματθαίο, πλησίον του γηπέδου ποδοσφαίρου. Τηλέφωνο: 6932 71 60 66

• ΣΑΣ ΕΥΧΕΤΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ, ΜΕ ΥΓΕΙΑ: Ανδρικό Κομμωτήριο του ΒΑΣΙΛΗ ΣΠΑΤΟΥΛΑ, για μοντέρνα και κλασσικά κουρέματα. Βρίσκεται στην οδό Μητροπολίτου Μεθοδίου, στον αριθμό 15.
Τηλέφωνο: 26610-40550.