08/10/2018

Σπουδαίο «τρίποντο» του Αγίου Νικολάου στη Στρογγυλή!

Ιδανικό ξεκίνημα στο Πρωτάθλημα της Α΄ τοπικής Κατηγορίας κάνει ο νεοφώτιστος Κεραυνός Αγίου Νικολάου, έχοντας κερδίσει και στους δύο αγώνες που έχει δώσει.

Προχθές Σάββατο (6/10), η ομάδα του Κώστα Καλούδη πήρε πολύ σημαντικό «διπλό» στο Δημοτικό γήπεδο Στρογγυλής, επικρατώντας με 2-0 του Αστέρα Μωραϊτίκων και φυσικά απολαμβάνει την πρωτιά στην κατάταξη.

Μεγάλος πρωταγωνιστής της αναμέτρησης ήταν ο Θρασύβουλος Καλούδης, ο οποίος πέτυχε και τα δύο γκολ των φιλοξενουμένων.

Στα πρώτα λεπτά του παιχνιδιού, ο Κεραυνός σκόραρε με τον Καλησπεράτη, όμως το τέρμα ακυρώθηκε ως οφσάιντ. Το 0-1 έγινε στο 22ο λεπτό, όταν σε μια γρήγορη αντεπίθεση της ομάδας του Αγίου Νικολάου, ο Θ. Καλούδης έκανε το 0-1 με πλασέ. Έντεκα λεπτά πιο μετά, δηλαδή στο 33', έπειτα από ωραίο συνδυασμό των φιλοξενουμένων, ο Θ. Καλούδης σε κενή εστία «έγραψε» το 0-2, που έμελλε να είναι και το τελικό αποτέλεσμα. Από την πλευρά τους οι γηπεδούχοι του Μιχάλη Κονισπολιάτη είχαν ένα δοκάρι στο 90'.