07/10/2018

«Θύελλα» η ΓΕΠ στο Κανόνι!

Τη δεύτερη νίκη της σε ισάριθμους αγώνες πανηγύρισε η ΓΕ Παλαιοκαστριτών, παραμένοντας έτσι στο... ρετιρέ του βαθμολογικού πίνακα της Β' τοπικής Κατηγορίας.

Το «συγκρότημα» του Θάνου Αγάθου επικράτησε εκτός έδρας της Θύελλας Γαρίτσας του Θανάση Γάκη με 3-0, στο παιχνίδι που πραγματοποιήθηκε χθες Σάββατο (6/10), στο Αθλητικό Κέντρο της ΕΠΣ Κέρκυρας, στο Κανόνι.

Σε ακόμη μία αναμέτρηση, μεγάλος πρωταγωνιστής ήταν ο Ανδρέας Μπαρδούσης, ο οποίος πέτυχε τα δύο πρώτα τέρματα της ΓΕΠ: το πρώτο, στο 21ο λεπτό, με εκτέλεση φάουλ και το δεύτερο, στο 50' με σουτ, ενώ στις καθυστερήσεις (92') ο Σπύρος Κοντός με σουτ «έγραψε» το τελικό 0-3 για τους «κυανέρυθρους».

Το παιχνίδι διαιτήτευσε ο Αντώνης Βλάσση, o ποίος στην ανάπαυλα του ημιχρόνου απέβαλλε έναν παίκτη της φιλοξενούμενης ομάδας.

Να επισημάνουμε, τέλος, ότι η ΓΕΠ, πέρα του ότι έκανε το «2 στα 2», έχει και συντελεστή γκολ 7-0, ενώ ο Μπαρδούσης έφτασε τα 5 τέρματα, αφού είχε σκοράρει τρεις φορές στην πρεμιέρα του Πρωταθλήματος, στο εντός έδρας 4-0 επί του Ποσειδώνα Βιταλάδων.