11/09/2018

«Φιλικό» 2-1 του Πετριτή στο Περιβόλι

Στα πλαίσια της προετοιμασίας του, ο Αστέρας Πετριτή πρόσθεσε στο ενεργητικό του ακόμη ένα νικηφόρο αποτέλεσμα.

Τούτη την φορά, το «συγκρότημα» του Φίλιππου Τάντη επικράτησε εκτός έδρας της Αναγέννησης Περιβολίου με 2-1, σε φιλικό αγώνα επιπέδου Α1' Κατηγορίας.

Η αναμέτρηση πραγματοποιήθηκε το περασμένο Σάββατο (8/9), στο Δημοτικό γήπεδο του Περιβολίου, με διαιτητή τον Νικόδημο Καββαδία.

Ο Άντονι Ίσερης άνοιξε το σκορ για τους Πετριτιώτες, ενώ ο Σταύρος Σιμτσάκης «έγραψε» το 0-2, που ήταν και το αποτέλεσμα του ημιχρόνου. Στην επανάληψη, ο Αλέξανδρος Σουλάνης μείωσε σε 1-2 για τους Περιβολιάτες του Γιάννη Κουρή.

Ήταν η 5η νίκη του Αστέρα σε ισάριθμα ματς, καθώς προηγήθηκαν το 9-2 επί του Νέου 2017, το 4-0 επί του ΑΟ Κάβου, το 2-1 επί της ΑΕ Λευκίμμης και το 2-1 επί του Ατρομήτου Στρογγυλής.