01/05/2018

ΠΑΙΔΙΚΟ: Προβάδισμα για Τελικό ο ΟΦΑΜ, 1-0 τον Οδυσσέα

Το προβάδισμα για την πρόκρισή του στον Μεγάλο Τελικό του Παιδικού Πρωταθλήματος της ΕΠΣ Κέρκυρας απέκτησε ο ΟΦΑΜ, μετά την εντός έδρας νίκη του επί του Οδυσσέα Αυλιωτών με 1-0, στην πρώτη αναμέτρηση των δύο ομάδων στα πλαίσια της Ημιτελικής Φάσης.

Ο αγώνας διεξήχθη το μεσημέρι του περασμένου Σαββάτου (28/4), στο Δημοτικό γήπεδο Αγίου Ματθαίου. Το γκολ της ομάδας του Φώτη Βαρσάκη, σημειώθηκε στο 61ο λεπτό. Ο Άγγελος Σκολαρίκης έκανε την ωραία κάθετη μπαλιά προς τον Αλέξανδρο Κατσαρό, αυτός μπήκε στην αντίπαλη περιοχή, έκανε προσποίηση και με ψύχραιμο πλασέ στη γωνία, «έγραψε» το 1-0.

Το παιχνίδι διαιτήτευσε ο Γιώργος Ξηρομερίτης.

Η ρεβάνς έχει προγραμματιστεί για το Σάββατο 12 Μαϊου, στο Δημοτικό γήπεδο Αυλιωτών, αλλά ενδέχεται η ημερομηνία να αλλάξει. Ο Οδυσσέας του Μπάμπη Αρβανιτάκη χρειάζεται νίκη είτε με δύο τέρματα διαφορά για να προκριθεί , είτε με σκορ 1-0 για να στείλει το παιχνίδι στην παράταση. Ο νικητής αυτού του ζευγαριού, θα αντιμετωπίσει στον Μεγάλο Τελικό τον νικητή του ζευγαριού ΑΟ Παξοί - ΑΟ Αχιλλέας Νυμφών/ΑΠΣ Ολυμπιάδα Καρουσάδων.

• Κείμενο: ΧΡΗΣΤΟΣ ΓΡΑΜΜΕΝΟΣ